Menu
A+ A A-

Galerie handlowe - czy jeszcze przyciągają klientów? Wyróżniony

Galerie handlowe - czy jeszcze przyciągają klientów?

Wydarzenia ostatnich lat, takie jak pandemia, diametralnie zmieniły zwyczaje i zachowania społeczeństwa. Izolacja i dystans społeczny sprawił, że przez długi czas dostęp do publicznych przestrzeni, takich jak galerie handlowe, stał się mocno ograniczony.

Przedsiębiorcy, chcąc zachować poziom sprzedaży, przenieśli swoje biznesy do internetu. Zakupy online stały się bardzo popularne i pożądane. Czy zatem rzeczone centra handlowe stały się wymierającym tworem przeszłości? Czy galerie świecą pustkami, mimo że zostały na stałe otwarte?

Pomysł na spędzenie wolnego czasu

Centrum handlowe to miejsce, w którym z pewnością można spożytkować nadmiar wolnego czasu. Zarówno duże, jak i małe powierzchnie, są pełne różnorodnych sklepów i punktów obsługi klienta, które warto odwiedzić, aby pożegnać się z nudą. Dzięki galeriom handlowym możliwe jest robienie zakupów i załatwienie wielu spraw w jednym miejscu. Oszczędza to czas, którego nie trzeba marnować wówczas na dojazdy i poszukiwanie konkretnego punktu. W zamian można zamienić ten czas na przyjemne poszukiwanie cenowych okazji lub zjeść coś smacznego w punktach gastronomicznych. Galeria handlowa to miejsce, które warto odwiedzić po pracy czy nawet w weekend. Niehandlowe niedziele nie odstraszyły klienteli - duża część osób organizuje sobie czas na zakupy w galerii w innych dniach tygodnia. Jest to świetna okazja, aby zrobić akurat zakupy spożywcze w dużych, sieciowych marketach, w których z pewnością znajdziesz wszystkie produkty ze swojej listy zakupów - nawet tej długiej, przygotowanej na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Kupowanie prezentów w galeriach handlowych

Dla osób, które nie mają pomysłu na prezenty dla najbliższych z okazji świąt Bożego Narodzenia, centrum handlowe jest idealnym rozwiązaniem. Pięknie ozdobione witryny, pełne świątecznych prezentów, kuszą i podpowiadają ciekawe upominki. Może to być funkcjonalna odzież, praktyczna biżuteria, użyteczne sprzęty domowe czy coś zupełnie kreatywnego i szalonego. Zaletą przestrzeni handlowych jest możliwość połączenia spędzania wolnego czasu z zakupami świątecznymi. Można zabrać ze sobą na zakupy dziecko, które z pewnością znajdzie swój wymarzony prezent pod choinkę.

Każda galeria handlowa oferuje szeroki asortyment i możliwość fizycznego zapoznania się z towarem. Popularne modele zakupowe z wykorzystaniem galerii:

  • SOPO - See Offline, Purchase Online (obejrzyj w sklepie, kup przez internet),
  • ROTOPO - Research Online, Test Offline, Purchase Online (szukaj w internecie, wypróbuj w sklepie, kup przez internet)

wskazują, że centra handlowe przyciągają klientów nie tylko po to, aby w nich kupować. Coraz częściej służą one za showroomy, czyli miejsca do fizycznego zapoznania się z produktem. W sklepie można towar zobaczyć na żywo, poznać jego wymiary, fakturę, materiał, a nawet go przetestować. Buty i ubrania można przymierzyć, nie dokonując zakupu. Podobnie jest ze sprzętem muzycznym i z każdym innym produktem dostępnym w galeriach. Finalny zakup odbywa się online, gdzie nierzadko można otrzymać korzystniejsze oferty cenowe i mieć pewność, że otrzymany produkt nie pochodzi z wystawy i jest zupełnie nowy, co w kontekście prezentów świątecznych jest niezwykle istotne.

Rozrywka w centrum zakupów i usług

Do galerii handlowych chodzą także osoby, które niekoniecznie są zainteresowane samymi zakupami. Obecne w nich restauracje i kawiarnie sprzyjają spotkaniom ze znajomymi. Można umówić się na kawę czy szybki obiad i przy okazji miło porozmawiać. Dodatkowo centra handlowe organizują bardzo często tematyczne wydarzenia. W okolicach Świąt Bożego Narodzenia spotkać można inscenizację wioski św. Mikołaja, która z całą pewnością przypadnie do gustu najmłodszym. Dostępne place zabaw i animatorzy pozwalają rodzicom swobodnie poruszać się po sklepach, podczas gdy ich pociechy bezpiecznie spędzają czas na zabawie. Centrum handlowe to często również miejsce wystaw, pokazów, koncertów, licytacji i innych ciekawych wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych. Bez wątpienia galerie handlowe to twór, który w naszej kulturze wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas