Menu
A+ A A-

Nieczyste zagrania wokół karabinka Grot Wyróżniony

Według Michała Fiszera „nowy polski karabinek Grot to trudna próba krajowego przemysłu obronnego dokonania pewnego przełomu w konstrukcji broni strzeleckiej Według Michała Fiszera „nowy polski karabinek Grot to trudna próba krajowego przemysłu obronnego dokonania pewnego przełomu w konstrukcji broni strzeleckiej mat.pras

Nowy polski karabinek MSBS Grot to próba krajowego przemysłu obronnego dokonania przełomu w konstrukcji broni strzeleckiej. Jest ciągle udoskonalany, a wiekszość wad mu zarzucanych jest już dawno usunięta. 

Wizerunek zniszczyć jest łatwo, odbudować, zdecydowanie trudniej - napisał w obszernej wypowiedzi dla „Polska Times” mjr dr inż. Michał Fiszer. 

Jak dalej stwierdza Fiszer: - Obserwuję szum medialny wokół karabinka Grot z dość dużym zainteresowaniem, ale trzeba przyznać, że wszystko sprawia wrażenie czarnego PR. Polega to na dyskredytowaniu określonego produktu, by móc sprzedawać inny.

Według Michała Fiszera „nowy polski karabinek Grot to trudna próba krajowego przemysłu obronnego dokonania pewnego przełomu w konstrukcji broni strzeleckiej. W broni zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań”. Zaczęto produkować nową broń, ponieważ, „po wielu latach produkcji przeróżnych mutacji popularnego sowieckiego karabinka automatycznego AK-47 powstałego bezpośrednio po II wojnie światowej zdecydowano się w Polsce na opracowanie nowej broni strzeleckiej, dając żołnierzom broń lżejszą i celniejszą, a w założeniu też niezawodną i prostą w obsłudze”.

Fiszer uważa przy tym, że „wydaje się jednak, że odrobinę pośpieszono się z jego przyjęciem do uzbrojenia w większych ilościach. Przyczyną była potrzeba chwili i chęć tworzenia rozbudowanych jednostek wojsk Obrony Terytorialnej na nowej konstrukcji, w nowym reżimie szkoleniowym. Dlatego min. Antoni Macierewicz podpisał kontrakt na dostawę 53 tys. karabinków już we wrześniu 2017 r., a tymczasem próby kwalifikacyjne wojska zakończyły się dwa miesiące później, w listopadzie. Co oczywiście dało impuls do podnoszenia kwestii, iż broń została przyjęta do uzbrojenia bez badań kwalifikacyjnych. Jest to tylko częściowa prawda, jak się okazuje, bowiem próby kwalifikacyjne jednak zakończyły się pomyślnie, a produkcję seryjną i wdrażanie broni na stan WOT-u podjęto w grudniu 2017 r.”.

Czytaj więcej na kurier365.pl

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas