Menu
A+ A A-

Juliusz Bolek: wartościowe korzyści z czułości Wyróżniony

47. edycja wyróżnień magazynu Raportu CSR skupiła się na docenieniu wkładu organizacji w walkę z pandemią koronawirusa w Polsce 47. edycja wyróżnień magazynu Raportu CSR skupiła się na docenieniu wkładu organizacji w walkę z pandemią koronawirusa w Polsce Photo by Kevin Grieve on Unsplash

Polska noblistka, pisarka Olga Tokarczuk dostrzega rangę i znaczenie czułości. Aby móc ją okazywać konieczna jest wrażliwości. Jest to potrzebne zarówno w życiu osobistym, relacjach z innymi ludźmi, jak i działalności gospodarczej.

Odpowiednikiem czułości w obszarze zawodowym jest społeczna odpowiedzialność biznesu (angielski skrót SCR od corporate social responsibility). Okazuje się, że prowadzenia działalności gospodarczej, której jedynym wynikiem jst określony efekt ekonomiczny to za mało. Współczesny przedsiębiorca musi rozumieć jak oddziałuje na środowisko, lokalna społeczność, pracowników oraz ogólny dobrostan. Jeśli w tym zakresie podejmuje pozytywne działania, wówczas dopiero można mówić, że jest to przedsiębiorca „pełna gębą”.

Monitorowaniem społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce zajmuje się portal raportcsr.pl. Co kwartał przyznaje on wyróżnienia podmiotom, które wykazały się pozytywną aktywnością w zakresie poprawiania dobrostanu.

47. edycja wyróżnień magazynu Raportu CSR skupiła się na docenieniu wkładu organizacji w walkę z pandemią koronawirusa w Polsce i na całym świecie, a także działania i inicjatywy na rzecz lokalnych społeczności. W grudniu 2020 roku magazyn Raport CSR wyróżnił: Benefit Systems, oferujący rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych oraz Leonardo, globalny koncern high-tech, który w Polsce jest aktywny poprzez fabrykę śmigłowców PZL-Świdnik.

Raport CSR docenił Benefit Systems za wspieranie swoich partnerów, pomimo ciężkiej sytuacji w branży fitness. Jest to spółka wyróżniająca się atrakcyjną ofertą, jaką jest Program MultiSport. Pozwala on na prowadzenie aktywnego i zdrowego trybu życia. Uczestnicy programu MultiSport mają dostęp do blisko 4.600 obiektów sportowo-rekreacyjnych w około 650 miastach Polski. Z tego rozwiązania korzysta ponad 1.000.000 użytkowników w Polsce i zagranicą, a raczej korzystało bo restrykcje związane z pandemia spowodowały, że obiekty sportowe zostały całkowicie zamknięte.

W zaistniałej sytuacji Benefit Systems wyszedł ze wspaniałą inicjatywą. Samodzielnie, nie czekając na decyzje rządu, przeznaczył 4.000.000 zł na pomoc klubom sportowym i siłowniom, których sytuacja po pierwszej fali zarażeń była najtrudniejsza. Benefit Systems podjął taką akcję mając na względzie przetrwanie placówek sportowych oraz w konsekwencji zdrowie Polaków. Właśnie to działanie zaimponowało autorom Raportu CSR.

Drugim, równorzędnym laureatem Raportu CSR jest koncern Leonardo, który od 11 lat znajduje się w czołówce rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones. Leonardo należy do grona dziesięciu największych globalnych graczy w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa oraz jest najważniejszą włoską spółką przemysłową w tej branży. Koncern Leonardo wspierała lokalne społeczności, organizowała transport lotniczy personelu i zaopatrzenia w materiały niezbędne do walki z koronawirusem.

Wyróżnienia Raportu CSR to cenna inicjatywa, pokazują one trendy w biznesie i tworzące się pozytywne standardy, a zysk z tego mamy wszyscy.

Juliusz Bolek
Przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas