Menu
A+ A A-

Na razie bez jednolitego patentu

Janusz Piechociński Janusz Piechociński Fot. pslplock.pl

Wicepremier Janusz Piechociński podjął decyzję o nieprzedkładaniu rządowi wniosku o podpisanie międzynarodowej umowy dotyczącej Jednolitego Sądu Patentowego.

– Dobrze się stało, że zdecydowano się posłuchać głosu środowisk biznesu i nauki – komentują eksperci Pracodawców RP. Wskazywali oni na ryzyko i wątpliwości natury prawnej, związane z ewentualnym przyjęciem jednolitego patentu. Dlatego apelowali do rządu o wycofanie się z porozumienia w tej sprawie. – Z punktu widzenia polskich małych i średnich przedsiębiorców wprowadzenie jednolitego patentu europejskiego oznaczałoby bowiem duże kłopoty, związane ze znacznym wzrostem liczby patentów w Polsce.

Jednolity patent jest korzystny dla dużych, międzynarodowych korporacji i liderów innowacyjności – mówią eksperci Pracodawców RP. Warto również podkreślić, że decyzja o pozostaniu poza jednolitym systemem patentowym nie oznacza zarzucenia prac nad rozwiązaniami systemowymi w zakresie ochrony patentowej w Polsce. Zdaniem szefa resortu gospodarki należy podjąć działania, które przyczynią się do rozwoju potencjału innowacyjnego polskich przedsiębiorców.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas