Menu
A+ A A-

Rośnie prestiż łódzkiego maratonu Wyróżniony

Rośnie prestiż łódzkiego maratonu fot. facebook.com/lodzmaraton?fref=ts

Czwarty Łódź Maraton Dbam o Zdrowie zakończył się zwycięstwem: Yared Shegumo i Karoliny Jażdżyńskiej. Uznawany jest za jeden z najszybszych maratonów w Polsce ze względu na szybką, płaska trasę oraz znakomitych zawodników. Jako pierwszy uliczny maraton w Polsce posiada on prestiżowy certyfikat IAAF Bronze Label Road Race.

Maraton w Łodzi jest pierwszym biegiem ulicznym w Polsce certyfikowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Certyfikat Bronze Label Road Race oznacza, że maraton w Łodzi spełnia wysokie standardy organizacyjne i sportowe. Na całym świecie tylko 20 takich biegów może pochwalić się takim wyróżnieniem. Organizatorzy nie zamierzają jednak na tym poprzestać. - Za rok chcemy awansować o stopień wyżej i być w gronie srebrnych biegów IAAF – zapowiedział Michał Drelich, dyrektor Łódź Maraton Dbam o Zdrowie.

To nie koniec ambitnych planów. W ciągu 2-3 lat organizatorzy zamierzają dołączyć do listy złotych biegów IAAF.
Takim certyfikatem szczycą się największe i najlepiej organizowane maratony na świecie: w Berlinie, Londynie, Bostonie, Chicago, Frankfurcie czy Nowym Yorku.

Rosnąca frekwencja

W 2013 roku we wszystkich biegach podczas łódzkiego maratonu uczestniczyło około 4 tys. zawodników. W tym roku było to już prawie 50 procent więcej. Łódzki maraton jest w stanie przyjąć nawet 10 tys. zawodników. Mimo swoich ograniczeń do miasta przyjeżdżają jednak coraz lepsi biegacze. – Maraton wśród mężczyzn wygrał Yared Shegumo z czasem 2:10:41, który jest również mistrzem Polski w maratonie z 2012 r. Najszybszą kobietą okazała się Karolina Jażdżyńska osiągając czas 2:28:13. Mieliśmy niezwykle wyrównaną elitę wśród biegaczy – mówi Renata Borkowska-Kubiak, prezes stowarzyszenia Maraton Dbam o Zdrowie.
Maraton w Łodzi obok imprez towarzyszących i głównego biegu, miał również swoją dodatkową atrakcję, czyli półmaraton: „ALE 10k run". Wśród mężczyzna najlepszy okazał się Maciej Miereczko z Włocławka, a wśród kobiet Dominika Stelmach z Warszawy. Uczestnikiem tego biegu był również Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi.

Biegnij i pomóż
Łódź Maraton Dbam o Zdrowie to także ogromne wydarzenie o charakterze charytatywnym i społecznym. - Wzorem poprzednich edycji maratonu staraliśmy się promować nowoczesny model charytatywności, który łączy zamiłowanie do biegania z ideą pomagania potrzebującym. Każdy biegacz, dokonując rejestracji na maraton oraz bieg na 10 km mógł przyłączyć się do akcji „Biegam – Pomagam", deklarując w formularzu zgłoszeniowym dobrowolną kwotę nie mniejszą niż 5 zł na rzecz wybranej organizacji partnerskiej – dodała Renata Borkowska-Kubiak.

W tym roku partnerami społecznymi akcji „Biegam – Pomagam" byli Fundacja Hospicyjna - Hospicjum to też życie, Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom LIVER, Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita" i Fundacja „Wspólna Droga" United Way Polska. - Maraton w Łodzi staje się ważnym punktem w harmonogramie podobnych imprez dla zawodników nie tylko w skali całego kraju, ale również Europy. Z uwagi na te wszystkie elementy i dynamicznie rosnącą popularność łódzkiego maratonu można wierzyć w to, że impreza ma przed sobą bardzo dobrą przyszłość – powiedziała Renata Borkowska-Kubiak.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas