Menu
A+ A A-

Nie znasz, nie otwieraj Wyróżniony

Nie znasz, nie otwieraj

Wystartowała kampania społeczna „Nie znasz, nie otwieraj” przygotowana przez Fundację Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. Jej ambasadorem został Michał Fajbusiewicz, który przez wiele lat prowadził program „Magazyn kryminalny 997" w TVP2.

Działania akcji „Nie znasz, nie otwieraj" skierowane są do osób starszych, które często padają ofiarami nieuczciwych akwizytorów czy oszustów wykorzystujących ich łatwowierność i niewiedzę.

- Fundacja zdecydowała się zorganizować i przeprowadzić kampanię społeczną, której podstawowym zadaniem jest zwrócenie uwagi seniorów oraz ich opiekunów na zagrożenia płynące ze strony oszustów - podano w komunikacie.

Spoty kampanii z udziałem jej ambasadora pojawią się w mediach (m.in. w stacjach TVP Info, TVP Kraków, Katowice, Opole i Wrocław). Będzie towarzyszyć im outdoorowa akcja promocyjna. W wybranych miastach województwa małopolskiego, śląskiego opolskiego i dolnośląskiego wolontariusze rozprowadzą wśród seniorów broszury wyjaśniające jak nie dać się nabrać oszustom działającym m.in. metodą „na wnuczka".

Organizatorem kampanii społecznej "Nie znasz, nie otwieraj" jest Fundacja Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla. Projekt został objęty patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz, ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz komendanta małopolskiej policji nadinsp. Mariusza Dąbka.

 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas