Menu
A+ A A-

EuroFerie2014 Wyróżniony

mat. pras. mat. pras. http://www.szklarskaporeba.pl

Startuje nowa edycja EuroFerii. W tym roku będziemy w Szklarskiej Porębie (24-26.01), Zakopanem (7-9.02) i Szczawniku (21-23.02).

 

Po raz drugi Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce łączy edukację z zimową zabawą. Cykl imprez EUROFERIE 2014 to okazja, aby już na początku roku dowiedzieć się, co nowego oferuje Unia Europejska w nadchodzących miesiącach. Będziemy mówić o zagadnieniach związanych z Europejskim Rokiem Obywateli, walce z kryzysem, przypomnimy o majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uczniom i studentom opowiemy o nowym programie UE na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu Erasmus+. Wszystko to w atmosferze dobrej zabawy. Dla lubiących rywalizację przygotowaliśmy quizy z nagrodami, dla spragnionych – gorącą herbatę, kawę i czekoladę.
Unię lubimy, wiemy o niej jednak niewiele
Na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i we współpracy z Instytutem Spraw Publicznych, Agencja TNS Polska przeprowadziła we wrześniu badania dotyczące wiedzy Polaków na temat zagadnień związanych z UE. Prawie połowa (47 proc.) ocenia bilans członkostwa w Unii Europejskiej neutralnie. Badanie pokazuje wyraźną przewagę osób pozytywnie oceniających skutki integracji (37 proc.) nad oceniającymi je negatywnie (12 proc.). Główne korzyści wymieniane przez badanych to: inwestycje i rozwój infrastruktury, swoboda podróżowania oraz możliwość swobodnego podejmowania pracy w krajach unijnych.

Stosunkowo pozytywne podejście do Unii Europejskiej i jej instytucji wyraźnie kontrastuje z niewielką wiedzą na jej temat. Przykładowo – zaledwie 40 proc. respondentów wiedziało, że Parlament Europejski jest instytucją wybieraną w wyborach przez wszystkich obywateli Unii. Akcja zimowa „EUROFERIE 2014" to szansa, aby tę wiedzę poszerzyć.
Przyjemne z pożytecznym, czyli zabawa, wiedza i gorąca czekolada
Dla uczestników imprez w górskich miejscowościach przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, aby
w przystępny i połączony z zabawą sposób przekazać wiedzę na temat Unii Europejskiej. Liczne konkursy, animacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych będą odbywały się na świeżym powietrzu oraz
w specjalnie przygotowanym, ogrzewanym namiocie sferycznym.

Wewnątrz namiotu przygotowaliśmy strefy oferujące różne atrakcje i konkursy z nagrodami, a także stoisko multimedialne, z ciekawymi publikacjami i prezentacjami. Kącik zręcznościowy, warsztaty plastyczne i puzzle w rozmiarze XXL to oferta dla najmłodszych uczestników zabawy. Dzieci będą mogły również poćwiczyć swoje umiejętności narciarskie, dzięki zręcznościowym grom wideo
na konsole. Dla starszych przygotowaliśmy zabawę w rzutki, strefę gimnastyki i apres ski. Nagrody będzie można również zdobyć podczas wędrówki po europejskim labiryncie i w konkursach wiedzy m.in. europejskim „Kole Fortuny". Każdy dzień zakończymy głównym konkursem - quizem wiedzy
o UE.
Kącik foto to szansa na niecodzienną pamiątkę z wakacji - będzie można sfotografować się i otrzymać zdjęcie na tle brukselskiej siedziby Komisji Europejskiej – budynku Berlaymont. Dodatkowo dla uczestników poszczególnych konkursów przygotowane zostały kupony, które będzie można wymienić na kubek gorącej kawy, herbaty lub czekolady.
Gdzie nas znaleźć?
Druga edycja EUROFERII zawita w tym roku do trzech miejscowości, gdzie spotkamy się
z mieszkańcami oraz turystami odwiedzającymi zimowe stoki. Namiot „EUROFERII 2014" Komisji Europejskiej będzie można odwiedzić w:
SZKLARSKIEJ PORĘBIE (Skwer Radiowej Trójki) – 24-26.01.2014
ZAKOPANEM (Gubałówka, górna stacja kolejki) – 7-9.02.2014
SZCZAWNIKU (Dwie Doliny, parking przy dolnej stacji kolejki) – 21-23.02.2014
Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej w Polsce: www.ec.europa.eu/polska oraz www.facebook.com/komisjaeuropejska i www.twitter.com/EUinPL.

"EuroFerie 2013" - finał w Białce:

;

 

Ostatnio zmienianypiątek, 24 styczeń 2014 11:10
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas