Menu
A+ A A-

Bożonarodzeniowa iluminacja Lotniska Chopina Wyróżniony

Bożonarodzeniowa iluminacja Lotniska Chopina

W tym roku, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, lotnisko Chopina w Warszawie przygotowało dla swoich pasażerów i gości wyjątkową iluminację, która nawiązuje do historii i kultury Warszawy.


Na płycie postojowej samolotów, przed wejściem do terminala A, stanęła olbrzymia choinka, ozdobiona tysiącami światełek i bombek w barwach biało-czerwonych. Choinka ma 27 metrów wysokości i jest największą w kraju. Obok niej znajduje się wielki napis "Warszawa", który podświetla się na zmianę na różne kolory. Napis ten jest inspirowany stylem graficznym z lat 50. i 60. XX wieku, kiedy to Warszawa odbudowywała się po wojennych zniszczeniach i stawała się nowoczesnym miastem.

Wewnątrz terminala A, w strefie tranzytowej, można podziwiać kolejną atrakcję - świąteczną wystawę, która prezentuje zabytkowe samoloty i przedmioty związane z historią lotnictwa polskiego. Wśród eksponatów znajdują się m.in. replika samolotu RWD-13 z 1937 roku, którym Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura odbyli słynny lot dookoła Europy, czy oryginalny fortepian Fryderyka Chopina, na którym komponował swoje nieśmiertelne utwory. Wystawa jest wspólnym projektem Lotniska Chopina, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Tegoroczna iluminacja i wystawa na Lotnisku Chopina są kontynuacją tradycji, która sięga kilku lat wstecz. W poprzednich latach lotnisko również przyozdabiało swoje tereny i wnętrza na święta, choć w inny sposób. W 2019 roku na płycie postojowej stanęła choinka z żywych roślin, a w 2020 roku z plastikowych butelek. W 2018 roku lotnisko zorganizowało koncert kolęd w wykonaniu chóru i orkiestry, a w 2017 roku zaprosiło dzieci z domów dziecka na spotkanie z Mikołajem i zwiedzanie lotniska.

 Twórcą koncepcji i realizatorem tegorocznej iluminacji jest firma Multidekor, która w świetlne motywy przyozdabia co roku największe polskie miasta. Głównym partnerem iluminacji jest Veolia, producent i dostawca ciepła systemowego oraz energii w Polsce. Cała iluminacja składa się z blisko 75 tys. energooszczędnych diod eko-LED, które tworzą niesamowity efekt wizualny. Iluminacja jest zaprogramowana tak, aby zmieniać się w zależności od pory dnia i nocy, a także od pogody i temperatury.

Lotnisko Chopina w Warszawie to nie tylko największy port lotniczy w Polsce, ale także miejsce o bogatej historii i tradycji. Zostało otwarte w 1934 roku na terenie dawnego lotniska wojskowego na Okęciu, które powstało w 1926 roku. W czasie II wojny światowej lotnisko zostało zniszczone przez Niemców, a po wyzwoleniu odbudowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Od tego czasu lotnisko rozwijało się i modernizowało, zmieniając nazwę na cześć słynnego kompozytora Fryderyka Chopina w 2001 roku.

Lotnisko Chopina w Warszawie zaprasza wszystkich do odwiedzenia swojej bożonarodzeniowej iluminacji i wystawy, która potrwa do 5 lutego 2023 roku. Jest to doskonała okazja, aby poczuć świąteczną atmosferę, podziwiać piękno Warszawy i dowiedzieć się więcej o jej historii i kulturze. Życzymy wszystkim podróżnym i gościom lotniska wesołych i spokojnych świąt!

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas