Menu
A+ A A-

Czy warto wziąć samochód marki Mercedes w leasing? Wyróżniony

W ofercie Mercedes-Benz Group znajdują się różnego typu samochody: auta miejskie, typowo sportowe o świetnych osiągach, SUV-y, limuzyny, kabriolety, vany, hatchbacki, kombi, coupe W ofercie Mercedes-Benz Group znajdują się różnego typu samochody: auta miejskie, typowo sportowe o świetnych osiągach, SUV-y, limuzyny, kabriolety, vany, hatchbacki, kombi, coupe Photo by Martin Katler on Unsplash

Mercedes to marka samochodowa należąca do niemieckiego koncernu Mercedes-Benz Group. Jej historia sięga lat 80. XIX wieku, a założycielem jest Karl Benz. Nazwa marki nawiązuje do żeńskiego imienia „Mercedes”, które w języku hiszpańskim oznacza łaskę.

Wskazujemy najważniejsze powody, dla których warto zdecydować się na leasing mercedesa. Skupiamy się zarówno na zaletach pojazdów tej marki, jak i samego finansowania.

Zróżnicowana oferta 

W ofercie Mercedes-Benz Group znajdują się różnego typu samochody: auta miejskie, typowo sportowe o świetnych osiągach, SUV-y, limuzyny, kabriolety, vany, hatchbacki, kombi, coupe, a także samochody dostawcze i campingowe. Do wyboru są auta z różnym rodzajem silnika, w tym elektryczne, hybrydowe, benzynowe i na olej napędowy. 

Wiele możliwości indywidualizacji

Klient może dopasować pojazd do własnych potrzeb i preferencji. Indywidualna konfiguracja obejmuje m.in. kolor lakieru, wersję silnika, fotele, tapicerkę, elementy ozdobne wnętrza, rodzaj felg, typ nadwozia, kierownicę, rodzaj skrzyni biegów czy wyposażenie wnętrza.

Pionier wielu rozwiązań technologicznych 

Marka Mercedes na bieżąco podąża za nowinkami w świecie motoryzacyjnym. Dzięki temu jej pojazdy są wyposażone w najnowsze, nieustannie ulepszane technologie, m.in. w zakresie zeroemisyjności i bezpieczeństwa. 

Wysoki komfort jazdy

Samochody marki Mercedes zapewniają wysoki komfort jazdy. Jest to zasługą ich wyposażenia m.in. w podgrzewane i klimatyzowane fotele, kierownicę wykończoną skórą, bezkluczykowy system zamykania i otwierania drzwi, ogrzewanie postojowe, automatyczną klimatyzację czy wielofunkcyjny system multimedialny. 

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa

Wysoki poziom bezpieczeństwa jazdy samochodami Mercedesa wynika m.in. z innowacyjnych systemów wspomagania jazdy. Kierowca może korzystać m.in. z asystenta martwego pola, aktywnego wspomagania hamowania, systemu rozpoznawania pieszych i znaków drogowych, asystenta odległości od poprzedzających pojazdów, asystenta pasa ruchu czy wykrywania martwego pola w lusterkach.

Prestiż marki 

Mercedes to jedna z najbardziej luksusowych marek klasy premium. Przedsiębiorca dzięki takiemu samochodowi reprezentacyjnemu może kreować prestiżowy wizerunek swojej firmy – zarówno wśród kontrahentów, jak i pracowników. 

Niska utrata wartości rezydualnej

Auta marki Mercedes powoli tracą na wartości. Zmniejsza się ona stosunkowo szybko jedynie przez pierwsze 2-3 lata, a następnie pozostaje na stabilnym poziomie. Dlatego warto rozważyć możliwość zakupu używanego, kilkuletniego mercedesa. 

Atrakcyjny design

Samochody Mercedesa mają nowoczesny, przyciągający wzrok design, który niezmiennie kojarzy się z luksusem i prestiżem. Stanowi to zasługę zespołu projektantów, którymi zarządza główny designer grupy Mercedes Benz – Gorden Wagener. Dopracowane niemal do perfekcji pod względem stylistycznym jest zarówno wnętrze, jak i linia nadwozia.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing Mercedesa?

Istnieje wiele powodów, dla których warto wziąć samochód Mercedes Benz w leasing. Wymieniamy i krótko opisujemy najważniejsze z nich.

Możliwość sfinansowania dowolnego modelu 

Firmy leasingowe finansują wszystkie popularne modele samochodów marki Mercedes. Można wziąć w leasing zarówno nowe, jak i używane pojazdy, w tym poleasingowe i sprowadzane z zagranicy.

Elastyczne warunki finansowania

Warunki leasingu mogą zostać dostosowane do potrzeb przedsiębiorcy m.in. pod względem okresu finansowania, wysokości rat i wpłaty własnej, harmonogramu spłaty, a także kwoty wykupu.

Łatwa dostępność

Leasing jest dostępny dla przedsiębiorców z każdej branży, bez względu na formę prowadzenia działalności, liczbę zatrudnionych pracowników czy status VAT. Zastosowanie uproszczonej procedury weryfikacyjnej pozwala otrzymać decyzję nawet w dniu złożenia wniosku – po przedstawieniu oświadczenia o wynikach finansowych. Leasing nie wymaga również wysokiej wpłaty własnej.

Uniknięcie zamrażania kapitału

Przedsiębiorca korzystający z leasingu nie musi jednorazowo wydawać sporej kwoty w gotówce, lecz spłaca przedmiot w wielu mniejszych ratach. Dzięki temu unika zamrażania kapitału.

Korzystny wykup

Po zakończeniu leasingu leasingobiorca może zdecydować się na wykup na korzystnych warunkach. Będzie mógł zrezygnować z wykupu i zwrócić pojazd firmie leasingowej, a następnie wziąć w leasing nowy model samochodu.

Brak wpływu na zdolność kredytową

Finansowanie za pomocą leasingu w żadnym stopniu nie wpływa na zdolność kredytową przedsiębiorcy. Nie traci on więc możliwości sfinansowania kredytem innych inwestycji.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas