Menu
A+ A A-

„ANNA WALENTYNOWICZ. Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy” - akcja edukacja Wyróżniony

Losy Anny Walentynowicz zarówno te sprzed 1989 roku, jak i po Okrągłym Stole pozwalają zapoznać się ze współczesną historią Polski Losy Anny Walentynowicz zarówno te sprzed 1989 roku, jak i po Okrągłym Stole pozwalają zapoznać się ze współczesną historią Polski mat.pras

Do dystrybucji trafi film dokumentalny „ANNA WALENTYNOWICZ. Skąd przychodzimy, kim jesteśmy, dokąd zmierzamy” wyprodukowany przes Studio Filmowe Dr Watkins.

Dzięki wielkiej pracy wykonanej przez twórców filmu możliwe było powstanie specjalnego godzinnego programu lekcyjnego dla szkół średnich. Program można pobrać ze strony anna-walentynowicz.pl

Lekcja historii o Annie "Wolność" WALENTYNOWICZ

Dzięki programowi uczniowie dowiedzą się kim była Anna Walentynowicz, dlaczego jest tak ważna dla Polski oraz dlaczego jest symbolem jednego z największych zrywów społecznych w powojennej historii.

Losy Anny Walentynowicz zarówno te sprzed 1989 roku, jak i po Okrągłym Stole pozwalają zapoznać się ze współczesną historią Polski, od pierwszych strajków robotniczych, poprzez tragiczny Grudzień ’70, kopalnie „Wujek”, powstanie WZZ-ów, „Solidarność”, Okrągły Stół, odbudowę Polski po 1989 roku aż do wielkiej narodowej tragedii – katastrofy smoleńskiej, w której zginęła polska delegacja lecąca oddać hołd pomordowanym w Katyniu oficerom.

Jako pomoc naukową przygotowano prezentację multimedialną, gdzie oprócz informacji i zdjęć (przeważnie z archiwum rodzinnego) przytoczone zostały wypowiedzi rodziny i samej Anny Walentynowicz, w prezentacji znajdziemy również linki do dwóch programów publicystycznych „Pod prąd” z udziałem Anny Walentynowicz. Prezentacja oraz konspekt lekcji w wersji elektronicznej dostępne są bez ograniczeń na stronie anna-walentynowicz.pl.

Lekcję uzupełnia wystawa o charakterze artystyczno-edukacyjnym, ukazującą Annę Walentynowicz przez pryzmat najważniejszych dla Niej wartości, którym pozostawała wierna do końca, do tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej, w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Dla bohaterki wartości te: Bóg, miłość, rodzina, praca, Ojczyna nie były sloganami, w jej ciężkim życiu, to one wyznaczały kierunek i sens działań, w których była niestrudzona. Wystawa w wersji elektronicznej dostępna jest bez ograniczeń na stronie www.anna-walentynowicz.pl.

Proponujemy pomoc i współpracę w zorganizowaniu konkursu poetyckiego bądź plastycznego, związanego tematycznie z Anną Walentynowicz.

Mecenasem filmu dedykowanego Pani Annie Walentynowicz jest PKN ORLEN

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas