Menu
A+ A A-

Mykologia medyczna MashUP Mix stawia pierwsze kroki Wyróżniony

Królestwo grzybów to świat odkrywający przed nami swoje tajemnice. Nauka dopiero poznaje co tak naprawdę jest w grzybach, a wyniki z laboratoriów pokazują nam nie poznany wcześniej skład grzybów Królestwo grzybów to świat odkrywający przed nami swoje tajemnice. Nauka dopiero poznaje co tak naprawdę jest w grzybach, a wyniki z laboratoriów pokazują nam nie poznany wcześniej skład grzybów mat.pras

Jak wprowadzić na rynek nowy produkt, gdy producent przedstawia wyrób wyjątkowy i najwyższej jakości? Interesującą ścieżkę postępowania wybrał pan Jakub Pawłaszek prezes Hydrostoru, firmy należącej do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”.

Pan prezes dotarł do świata grzybów medycznych skąd płyną doniesienia naukowe o skuteczności mykoterapii. Jej znaczenie będzie rosło z każdym miesiącem, tak jak wzrasta zainteresowanie różnymi technologiami przetwarzania surowca. Grzyby lecznicze są badane i stosowane w medycynie naturalnej od tysięcy lat, jednak dopiero w ostatnich latach pokazało się więcej badań i rozwija się produkcja grzybowych preparatów.

Głos psychologa

Badaniami grzybów zajął się ostatnio także Szymon Kucharski psycholog, socjolog, mediator, doradca zawodowy z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego:

- „Królestwo grzybów to świat odkrywający przed nami swoje tajemnice. Nauka dopiero poznaje co tak naprawdę jest w grzybach, a wyniki z laboratoriów pokazują nam nie poznany wcześniej skład grzybów. Zostały odkryte w nich związki o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwnowotworowym. Grzyby jadalne są także źródłem związków o właściwościach dietetycznych i leczniczych, takich jak: immunostymulujące, przeciwmiażdżycowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne oraz antyoksydacyjne.

Grzyby to także urozmaicenie diety, dobra alternatywa dla osób niespożywających produktów mięsa - pomagają uzupełnić związki fenylowe działające przeciwutleniająco, a także melatoninę regulującą cykl dobowy człowieka.

Warto wspomnieć także o związkach indolowych, które są neuroprzekaźnikami lub ich prekursorami (mocno upraszczając są swoistymi chemicznymi przetwornikami). Tak bogaty skład grzybów, smak i aromat sprawiają, że coraz więcej osób decyduję się na sięgnięcie po nie i umieszczenie ich w swojej diecie. A opinie osób przyjmujących preparaty grzybowe, są bardzo pozytywne, szczególnie pochodzące od osób po przebytych schorzeniach neurodegeneracyjnych i osób uprawiających aktywność fizyczną. Badania jeszcze trwają, ale ich wyniki wydają się być obiecujące, tzn. konsumenci chwalą sobie ich działanie i dostrzegają pozytywne efekty suplementacji.”

Właściwości grzybów leczniczych - zwłaszcza soplówki jeżowatej - doceniła Dolina Krzemowa, ponieważ suplementacja tym grzybem poprawia pamięć i szybkość myślenia oraz pozwala lepiej radzić sobie ze stresem.

Płyną też doniesienia z amerykańskiego National Cancer Institute, także z Cancer Research Laboratory Methodist Research Institute oraz z Uniwersytetu Stanu Pensylwania. Mnóstwo badań realizuje też National University of Singapure.

W uzyskaniu najwyższej jakości preparatów szczególnie ważna jest kwestia przetwarzania i starania idą w kierunku uzyskania najskuteczniejszej formy naturalnych suplementów grzybowych przez współdziałanie autorytetów naukowych ze strefą wytwórców. Wraz z modą, która przychodzi z USA, przybywa producentów preparatów bardziej złożonych, wręcz skondensowanych w swej efektywności, produktów, które łączą w sobie mieszaniny naturalnych ekstraktów, a także sproszkowanych, specjalnie suszonych grzybów.

„Jestem na grzybach”

Do zbadania jak preparat grzybowy MushUp Mix może być oceniany przez konsumentów prezes Hydrostoru wybrał Festiwal Wibracje w Giżach koło Olecka, miejsce gdzie zawsze panuje misja promowania dobrostanu psychicznego. Pod szyldem MushUp Mix można było spróbować różnych wariacji z wykorzystaniem nowego produktu jako domieszki do kawy, soku z buraków, koktajli, jogurtów oraz do podania lodów z grzybowym suplementem.

Trafnym posunięciem marketingowym było przygotowanie koszulek reklamowych MushUp z hasłem „JESTEM NA GRZYBACH”. Na festiwalu tiszerty te były dodawane do puszek z preparatem, ale cieszyły się taką popularnością, że sprzedawano je również jako oddzielny produkt. Sprawdziło się to nieco kontrowersyjne hasło.

Firma ma teraz czas na przeanalizowanie reakcji uczestników największego w Polsce festiwalu zaprogramowanego na dbałość o ekologię, zrównoważony rozwój, życie człowieka w zdrowiu, harmonii ze sobą i z otaczającym światem. Cały czas poszerza krąg zaprzyjaźnionych naukowców, wspiera badaczy i zyskuje nowe argumenty do utrwalania pozycji swojego - podkreślmy – ekologicznego i polskiego produktu.

Masz produkt EKO zajdziesz daleko

Ważnym elementem strategii jest nie tylko fakt wprowadzania na rynek produktu w jakości ekologicznej, ale i stosowanie do pakowania ekologicznych materiałów. To kwestia wiarygodności firmy i marki. Tak właśnie jest ekspediowany MushUp Mix. Obecność w sklepach ekologicznych to kolejny element opanowania rynku. Podobnym krokiem będzie współdziałanie z solistami skłonnymi do stworzenia duetu lub nawet tercetu – z pszczelarzami, czekoladnikami i wytwórcami kawy czy nawet z baristami. Lista możliwości jest długa.

Prezes Jakub Pawłaszek ma wytyczony cel:

- „ Moim marzeniem jest stworzenie tzw. love brand, czyli marki, którą klienci kochają i podzielają wartości z nią związane. Klasycy marketingu uważają, że ludzie taką markę podziwiają, wymieniają w dyskusjach, stawiają za punkt odniesienia w porównaniach. Na Festiwalu Wibracje utwierdziłem się w przekonaniu, że jest to możliwe. Teraz czas na przekazanie naszej idei w komunikacji w mediach społecznościowych. I to się właśnie dzieje.”
Podsumujmy - MushUp Mix – tę nową marką w polskim świecie grzybów leczniczych znają już zarówno naukowcy jak i POLSCY (co warte podkreślenia) producenci grzybów, m.in. soplówki jeżowatej, cenionej za działanie zwiększające wydolność intelektualną i równie cennego maczużnika bojowego potęgującego wydolność fizyczną. I ten suplement będzie coraz bardziej widoczny na rynku.

Przymiarki do zajęcia się innymi polskimi grzybami medycznymi już są wpisane do planu działań.

Ostatnio zmienianywtorek, 24 sierpień 2021 19:17
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas