Menu
A+ A A-

Przewodnik „Wine Tours in Bulgaria” Wyróżniony

Okładka książki i Pani Minister Turystyki Bułgarii Mariana Nikolowa z Witoldem Franczakiem i Aleksandrem Gadżanowem Okładka książki i Pani Minister Turystyki Bułgarii Mariana Nikolowa z Witoldem Franczakiem i Aleksandrem Gadżanowem Photo by Maria Teneva on Unsplash

Wszyscy chyba mamy już dosyć trwającej już od woku pandemii koronawirusa, podczas której zabraniano nam wychodzenia z domu i komunikowania się z innymi ludźmi nie mówiąc już o przemieszczaniu się dla przyjemności połączonej ze zwiedzaniem, czyli turystyce.

Rozpoczęte kilka miesięcy temu masowe szczepienia dają nadzieję na wyjście z tego pandemicznego impasu i że przynajmniej część spragnionych podróży ludzi zaszczepionych oraz tych, którzy przechorowali covida będzie mogła wyruszyć w świat.

Do restartu turystyki przygotowują się biura podróży, przewoźnicy: linie lotnicze, firmy autokarowe, promy i cruisery a także rządowe przedstawicielstwa turystyczne.

Na początku tego roku Ministerstwo Turystyki Bułgarii wydało przewodnik „Trasy winiarskie w Bułgarii” (oryginalna nazwa „Wines Tours in Bulgaria”). Książka zawiera informację o dwunastu destynacjach na terenie tego kraju, powiązanych ściśle z turystyką winiarską. Wydanie stanowi kompendium wiedzy nie tylko o produkcji wina, ale również o specyfice kuchni bułgarskiej w danym regionie oraz o zabytkach historycznych i przyrodniczych. Książka jest bogato ilustrowana, jej dodatkowym atutem są mapki, oraz także listy winiarni w poszczególnych regionach.

Okładka przedstawia malowniczy widok winnicy Katarzyna Estate położonej w południowej części Bułgarii przy granicy z Grecję. Produkty tej winiarni są znane w Polsce, zwłaszcza takie marki jak Mezzek, Cheval czy Contemlations. Inauguracja przewodnika w Polsce odbyła się podczas wizyty wicepremiera bułgarskiego rządu w Warszawie Pani Mariany Nikolovej. W trakcie wizyty Pani Premier spotkała się m. in. z przedstawicielami największego importera bułgarskich win w naszym kraju.

Na zdjęciach: Okładka książki i Pani Minister Turystyki Bułgarii Mariana Nikolowa z Witoldem Franczakiem i Aleksandrem Gadżanowem

Ostatnio zmienianysobota, 27 luty 2021 10:50
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas