Rogowski: Strzelanie pozwala kontrolować emocje

Rogowski: Strzelanie pozwala kontrolować emocje fot. Pixabay

Właściciel czy użytkownik buduje w sobie odpowiedzialność za swoje zachowanie z bronią. Odpowiedzialność, która najczęściej przekłada się na pozostałe aspekty naszego życia. - mówi Radosław Rogowski z CC4.

Podstawy strzelania

Większość wyobraża sobie, że strzelanie jest czymś łatwym. Tymczasem łączy się to z dużą dozą emocji i odpowiedzialnością.

Z nauką strzelania jest tak samo jak z każdą nową dla nas dziedziną życia. Aby rozpocząć – potrzebne są nasze zainteresowanie i chęci.

Pierwszym naszym krokiem to wizyta na strzelnicy, gdzie instruktor zapozna nas podstawami strzelania. Już na tym pierwszym spotkaniu zostaną przedstawione zasady, które będą towarzyszyć przez całą naszą przygodę ze strzelaniem – a mianowicie zasady bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną.

Pamiętać należy, że kontakt z bronią palną - jeśli obchodzimy się z nią w sposób nieumiejętny stwarza realne zagrożenie - tak dla strzelca jak i jego otoczenia. Oczywiście nie ma co demonizować, trzeba po prostu je przestrzegać. Te zasady to min. traktowanie każdej broni jako załadowanej (czyli gotowej do oddania strzału), kontrolowania kierunku położenia lufy broni (w kierunku tarczy), nie trzymania palca na języku spustowym jeśli nie oddajemy świadomego strzału do celu rozpoznanego (nie strzelam – nie trzymam palca na języku spustowym). Dochodzą do tego również zasady regulaminu danej strzelnicy. - mówi Rogowski.

Czytaj więcej na opinie.kurier365.pl.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas