Ain Dubai - Największy na świecie diabelski młyn

Ain Dubai - Największy na świecie diabelski młyn

W Dubaju na Wyspie Bluewaters otwarto najnowszy kompleks mieszkalny wraz ze strefą wypoczynkową. Niezwykłą jej atrakcja jest Ain Dubai, najwyższy na świecie diabelski młyn.

Ain Dubai, największy na świecie diabelski młyn, powstał niedaleko wybrzeża Mariny w Dubaju. Dzięki niemu oczy całego świata zwróciły się na Wyspę Bluewaters niedaleko Meeras, która właśnie otwiera swoje podwoje dla gości i turystów.

Wyspę wyróżnia charakterystyczny klimat łączący wyspiarski spokój z żywym, miejskim rytmem. Bluewaters oferuje szeroki wachlarz obiektów mieszkalnych, turystycznych i rozrywkowych, które odpowiadają praktycznie każdej dziedzinie życia. W połączeniu z nowymi miejscami widokowymi, wyspa jest wyjątkowym dodatkiem dla obecnej panoramy Dubaju.

Diabelski młyn Ain Dubai

Największy na świecie diabelski młyn Ain Dubai  znajduje się w samym centrum Wyspy Bluewaters. Jego koło ma 250 metrów wysokości. Dzięki temu Ain Dubai jest większy niż High Rollerem w Las Vegas (167 metrów) i New York Wheel, które ma powstać na Staten Island i będzie mierzyć 190 metrów. Dubajski diabelski młyn pomieści jednocześnie w 48 podwójnie szklonych kapsułach do 1400 pasażerów. Podczas przejażdżki będzie można podziwiać niezapomnianą panoramę Dubaju.

Podpory koła mają wysokość 126 metrów i są tak długie jak 15 londyńskich autobusów. Ci, którzy będą chcieli podziwiać tą gigantyczną konstrukcję z bliska będą mogli dostać się pod samo koło.Dzielnica handlowa czyli Wharf

Niedaleko diabelskiego młyna znajduje się dzielnica handlowa wyspy czyli  Wharf. Docelowo ma ona stać się siedzibą 132 sieci sklepów i restauracji mieszczących się w niskich budynkach wzdłuż bulwaru. Całą dzielnicę przecinają spektakularnie podświetlone trasy spacerowe biegnące w cieniu palm.

Dla głodnych i spragnionych Wharf przygotowuje bogatą ofertę gastronomiczną: od ekskluzywnych lokali po klimatyczne knajpki, a do tego różnorodne kafejki, restauracje i zaciszne, małe bistra, w których można będzie spróbować kuchni z różnych zakątków świata. W najbliższych miesiącach będą stopniowo otwierane kolejne lokale i sklepy.

Central Avenue otacza Wharf od strony lądu, zaś Północny Deptak i Wharf Avenue okalają dzielnicę od strony morza i biegną wokół Ain Dubai Plaza, pod samym diabelskim młynem. Tę część wyspy z plażą u wybrzeża stałego lądu łączy most pieszy o długości 265 metrów, czyli Wharf Link. Bluewaters Wharf Station pełni rolę przystani i obsługuje transport wodny. Znajduje się tu ponad 2000 miejsc do cumowania oraz szereg obiektów w podziemiach i na poziomie nabrzeża.

Wyjątkowe rezydencje z widokiem

Na wyspie znajduje się kompleks Bluewaters Residences obejmujący 10 eleganckich wieżowców średniej wysokości, w których mieści się 698 apartamentów, cztery penthouse’y i 17 willi. Z ich okien rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze lub Ain Dubai. Pierwsze lokale mają być oddane do użytku już w grudniu tego roku, a więc wyspa powita swoich pierwszych mieszkańców w pierwszym kwartale 2019 roku.

Z każdego penthouse’u można podziwiać wspaniałą panoramę Zatoki Perskiej, widok na Marinę w Dubaju, diabelski młyn Ain Dubai oraz krajobraz miasta. W środku i na zewnątrz mieszkańcy znajdą przestronne pomieszczenia, pięć sypialni, oddzielne łazienki i ogromne salony.

Wnętrza w kompleksie Bluewaters Residences są wykończone w najwyższym standardzie z wykorzystaniem neutralnej palety barw i w minimalistycznym stylu, który łączy ciepło skandynawskich drewnianych podłóg z elegancją delikatnych metalicznych instalacji. Otwarta kuchnia została zaprojektowana z myślą o współczesnym stylu życia, dlatego też wykończono ją najnowszymi włoskimi urządzeniami i gładkimi blatami. Okna sięgają od podłogi do sufitu, a z każdego apartamentu rozciąga się przepiękny widok na Ain Dubai, na morze i na otaczającą kompleks mieszkalny zieleń lub na bulwary.

Dla mieszkańców przewidziano także szereg udogodnień i obiektów rekreacyjnych, jak siłownie, baseny, starannie zaprojektowane ogrody, boiska do koszykówki i place zabaw dla dzieci oraz meczet we współczesnym stylu. W centrum strefy mieszkalnej znajduje się też specjalnie zaprojektowana platforma, która ma służyć wspólnym celom mieszkańców oraz zatoczki parkingowe w przyziemiu. Dodatkowo na terenie osiedla znajdują się 32 sklepy dla mieszkańców.

Luksusowe hotele na Wyspie Bluewaters

Grupa Meraas nie szczędziła wydatków, by zgodnie ze złożoną obietnicą uczynić z Bluewaters luksusową wyspę, która zaoferuje wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wrażenia dzięki hotelom takim, jak Caesars Palace Bluewaters Dubai, czy Caesars Resort Bluewaters Dubai. Te pięciogwiazdkowe obiekty oferują aż 495 luksusowych pokoi i 80 apartamentów z pełną obsługą. Na jednym końcu Caesars FORUM znajduje się teatr z widownią na 500 osób, zwany Rotundą, a na drugim usytuowane jest nowoczesne centrum konferencyjne. Wyjątkowe obiekty hotelowe byłyby niekompletne bez oszałamiającego prywatnego klubu plażowego Cove Beach Dubai.

Ekskluzywny 194-pokojowy hotel Caesars Palace Bluewaters Dubai – drugi na świecie hotel sieci Caesars Palace - będzie przyciągał gości odkrytym basenem, centrum Qua Spa oraz centrum fitness z oszałamiającym widokiem na Ain Dubai i aż sześcioma modnymi restauracjami. W hotelu Caesars Palace Bluewaters Dubai znajdziemy dodatkowo 80 apartamentów o standardzie premium z obsługą, która doskonale będzie służyć miłośnikom współczesnego stylu życia. Drugi z hoteli, Caesars Resort Bluewaters Dubai, będzie miał aż 301 pokoi, dwa odkryte baseny, sześć wyjątkowych restauracji, trzy sale konferencyjne z wyposażeniem umożliwiającym obsługę spotkań biznesowych oraz salę kongresową o powierzchni 750 metrów kwadratowych.

Raj dla turystów z całego świata

Światowej klasy wyspa została wybudowana zgodnie z wysokimi standardami grupy Meeras dotyczącymi wielkości, projektu i estetyki. W ten sposób Bluewaters stanie się kolejnym elementem wyróżniającym Dubaj na tle innych światowych metropolii. Poza spektakularną atrakcją, jaką niewątpliwie jest Ain Dubai, wyspa oferuje szereg opcji w dzielnicach mieszkalnych, handlowych i hotelowych. Dzięki temu Bluewaters stanie się nową atrakcją turystyczną miasta, jak również wymarzonym zakątkiem do zamieszkania, pracy i zabawy dla mieszkańców Dubaju.

- Dubaj od zawsze spoglądał w przyszłość. Za pośrednictwem kompleksu Bluewaters planujemy osiągnąć wiele ambitnych celów w zakresie rozwiązań technologicznych, a także stworzyć miejsce, które wyznaczy nowe standardy w obszarze nowoczesnego projektowania. Jednak największą dumą napawa nas fakt, że to miejsce będzie łączyć ludzi i dostarczać nowych wrażeń, mających wspierać rozwój Dubaju jako ośrodka o charakterze globalnym - powiedział Abdulla Al Habbai, prezes grupy Meeras.

Bluewaters mieści się naprzeciwko kompleksu Jumeirah Beach Residences, w odległości 20 minut samochodem od City Walk. W zaledwie 30 minut można stąd dojechać zarówno do międzynarodowego portu lotniczego w Dubaju, jak i do portu lotniczego Dubaj-Al Maktoum, a na lotnisko w Abu Dhabi dotrzemy w zaledwie 45 minut.

Ze stałym lądem wyspę łączy sieć dróg m.in. bezpośrednie połączenie z autostradą Szari asz-Szajch Zajid. Na ląd można dostać się pieszo z plaży naprzeciwko Jumeirah Beach Residence, zaś transport wodny organizuje RTA, czyli Urząd Dróg i Transportu w Dubaju.

Na wyspie Bluewaters znajdziemy wiele zacisznych miejsc, dostępnych wyłącznie dla ruchu pieszego, malownicze trasy spacerowe pośród zieleni i bujnej tropikalnej  roślinności. Trzy strefy wyspy wytyczają Aleje: Central i Sunset Avenue, zaś na Północnym i Południowym Deptaku, tuż nad brzegiem, spacerowicze mogą podziwiać cudowny widok na morze i rozpościerającą się za nim panoramę na Dubaj.

                                                                                                               

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas