Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/biznesciti/domains/biznesciti.com/public_html/images/Alanya.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Alanya

Alanya – miasto pełne wakacyjnych atrakcji

Alanya – miasto pełne wakacyjnych atrakcji

Alanya to najpopularniejszy turecki nadmorski kurort z jedną z najnowocześniejszych baz rekreacyjno - wypoczynkowych w basenie Morza Śródziemnego i bogatą ofertą kulturalno - rozrywkową.

Znajdują się tu też liczne zabytki, które są świadectwem wielowiekowej, bogatej historii. To także miejscowość, która oferuje turystom nowoczesność w połączeniu z bliskim kontaktem z naturą.

Turcja wciąż przyciąga polskich turystów – wg majowego raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystki kraj ten znajduje się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych destynacji. Podpowiadamy jak w pięknej Alanyi można aktywnie spędzić czas blisko przyrody.  

 

Atrakcje dla miłośników wodnych szaleństw

Rzeka Dim to miejsce popularne zarówno wśród mieszkańców Alanyi, jak i turystów odwiedzających to miasto. Warto więc zwrócić uwagę na porę, którą wybieramy na wycieczkę nad rzekę. W tygodniu jest to miejsce sprzyjające spokojnemu relaksowi. Weekendy to z kolei czas, w którym z uroków rzeki Dim korzystają Turcy, więc gwarny tłum panuje tu od rana do późnych godzin nocnych. Wzdłuż rzeki powstała bogata infrastruktura gastronomiczna. Amatorzy górskich kąpieli mogą skorzystać z orzeźwiającej wody, a miłośnicy kuchni, zwłaszcza rybnej – z tutejszych specjałów kulinarnych, do których w szczególności zaliczają się dania ze świeżego pstrąga.

 

Alanya w pełnej krasie

Jeśli jednak relaks nad rzeką to za mało, można wybrać się w rejs, bo z Alanyi regularnie wypływają statki wycieczkowe. Czas spędzony na wodzie zależy od naszych upodobań – operatorzy oferują zarówno całodzienne pływanie z posiłkiem na statku i z przystankami na morskie kąpiele, jak i krótkie, jedno- czy dwugodzinne rejsy. Tak spędzony czas jest doskonałym sposobem na zwiedzenie najpiękniejszych jaskiń, jakie do zaoferowania ma ten rejon, np. Jaskini Piratów czy Jaskini Fosforu, która dzięki złożom tego pierwiastka obezwładnia bajkowym, zielonym kolorem wody. Na miłośników przyrody podczas rejsu czeka jeszcze jedna gratka – spotkania „oko w oko” z morskimi ssakami, np. delfinami czy żółwiami morskimi.

 

Widoki zapierające dech w piersi

Alanya nie bez powodu jest jednym z najczęstszych wyborów na egzotyczne wakacje, bowiem widoki, jakie oferuje są godne zachwytu. Doskonale można się o tym przekonać wybierając się na taras widokowy Seyir Terasi. To właśnie z tej perspektywy można podziwiać miasto w pełnej krasie – rozbudowane i pełne życia, otoczone turkusowymi wodami. Idealne miejsce do zrobienia wakacyjnych zdjęć.

 

Bliskie spotkanie z morskimi mieszkańcami

Alanya oferuje też wiele rozrywek dla młodszych podróżników. Fantastyczną propozycją dla fanów bliskiego kontaktu z egzotyczną przyrodą może okazać się Delfinarium Sealanya. To zlokalizowany w okolicach Alanyi park rozrywki, w który nie tylko można obejrzeć pokazy morskich zwierząt, np. lwów morskich, rekinów czy płaszczek, ale także daje możliwość osobistego kontaktu z przedstawicielami morskiej fauny. Masz ochotę na pływanie z delfinem? W Sealanya możesz spędzić swoje wakacyjne marzenie.

Alanya znana jest jako kurort, który tętni życiem przez całą dobę i oferuje wspaniałe warunki do całodziennego plażowania. Warto jednak pamiętać, że to miasto ma także spokojniejsze oblicze i wybierając je na miejsce swoich wakacji można tu skorzystać także z rozrywek karmiących naszą potrzebę obcowania z pięknem natury.

 {gallery}Alanya{/gallery}

fot. Jerzy Niemociński

                                                                                                                

Ostatnio zmienianyśroda, 11 lipiec 2018 12:06
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas