Ladies’ Jazz Festival już po raz 14

Ladies’ Jazz Festival już po raz 14

14 Ladies’ Jazz Festival jak poprzednie edycje festiwalu będzie pełna wspaniałych nazwisk, artystek obsypanych wszelakimi nagrodami, tytułami, sprzedających wielkie  ilości płyt, a przy tym wspaniałych osobowości, przystępnych, urokliwych postaci – Dam Jazzu.

Tegoroczny festiwal rozpocznie jedna z największych gwiazd wokalnego jazzu wszech czasów.

Po 9 latach od poprzedniego występu na Ladies’ Jazz Festival ponownie zaprezentuje się Dee Dee Bridgewaterw, jak zwykle wybuchowo energetyczna, wesoła i nad wyraz profesjonalna. 20 lipca w Teatrze Muzycznym w Gdyni ta wielokrotnie nagradzana najważniejszymi nagrodami muzycznymi artystka, aktorka, aktywna działaczka społeczna wystąpi z niezwykłym repertuarem inaugurującym 14 edycję Ladies’ Jazz Festival. …a jej koncert poprzedzi występ Judyty Pisarczyk, zeszłorocznej zwyciężczyni konkursu o Grand Prix Festiwalu.

21 lipca odbędzie się kolejne nietuzinkowe, ekskluzywne wręcz wydarzenie - Dorota Miśkiewicz feat. Miroca Paris - Caminho para Evora. Jest to specjalny projekt festiwalowy przygotowany przez naszą rewelacyjną artystkę i Mirocę Parisa, wieloletniego współpracownika Cesarii Evora, bosonogiej gwiazdy z Wysp Zielonego Przylądka. Podczas tego koncertu będzie można posłuchać pieśni pięknych, rzewnych, tanecznych, pełnych przestrzeni, emocji i słońca.

Dzień później, również w Teatrze Muzycznym zobaczymy samą Ayo. Któż nie słyszał jej „Down on my knees” ? Ta wspaniała artystka, która kilka lat temu zawojowała świat swoim debiutanckim albumem, mająca po swojej babce również domieszkę krwi polskiej przedstawi festiwalowej publiczności swój piąty już album. Widzowie festiwalu będą pierwszymi w Polsce, którzy znów będą tańczyć, klaskać, cieszyć się i radować – bo przecież Ayo. nie znaczy nic innego jak właśnie RADOŚĆ.

23 lipca jedyny występ w Polsce, jedyny występ festiwalowy w gościnnej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie – Jane Monheit. Nareszcie artystka zaprezentuje się w Polsce i nareszcie na Ladies’ Jazz Festival, ze swoją wspaniałą muzyką. Jane Monheit już przeszło 10 lat występuje na scenach jazzowych świata. W USA, skąd pochodzi, ma się tak dobrze, że niełatwo zaprosić ją na koncerty w Europie. Tym bardziej będzie wielkim przeżyciem uczestniczyć w jej jedynym koncercie w Polsce 23 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w przyjaznym festiwalowi Wejherowie.

W dniach 24-26 lipca organizatorzy przewidują ogólnodostępne koncerty w przestrzeni publicznej Gdyni. Słuchacze będą mieli okazję uczestniczyć w prezentacjach laureatek konkursu o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Organizatorzy liczą na piękną pogodę i przyjazną publiczność, a o poziom artystyczny koncertów zadba jury pod przewodnictwem jednej z największych gwiazd światowej wokalistyki jazzowej, Urszuli Dudziak.

Grand Finale odbędzie się 27 lipca w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni. Podczas tego wydarzenia muzycznego wystąpi nie kto inny jak Melody Gardot. Jest ona miłośniczką polskich pierogów i pieprznych polskich wypowiedzi odziedziczonych po temperamentnej polskiej babci, autorką rewelacyjnych albumów i wielu smooth jazzowych hymnów. Już samo jej imię wymusza wręcz najwyższy kunszt wykonawczy, melodyjność, przebojowość i niezwykły poziom artystyczny.

Artystka ma na swym koncie cztery wspaniałe płyty: "Worrisome Heart", balladowe preludium do oszałamiającej kariery; "My One and Only Thrill" - wysmakowaną zaaranżowaną na orkiestrę przez genialnego Vince'a Mendozę, multikulturową "The Absence", o której czyta się tylko peany, a także przesiąknięty najprawdziwszym bluesem znad Missisipi, magicznie mroczny „Currency of Man”.

Cały świat zna opowieść o Jej nadwrażliwości na dźwięk, powstałej po wypadku, jakiemu uległa w 2003r. potrącona przez samochód. To stąd wziął się jej wizerunek: ciemne okulary, nieodłączna laska. Poniektórzy w tym właśnie upatrują źródła jej geniuszu i perfekcji muzycznej. Przed kilku miesiącami pojawił się pierwszy, gorąco przyjęty na całym świecie album koncertowy artystki, a już 27 lipca będziemy mogli doświadczyć występu Melody Gardot na żywo.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas