Polska ekspozycja na Dubai Boat Show 2018

Polska ekspozycja na Dubai Boat Show 2018 Foto. galeon.pl

W Dubaju odbyła się 26 edycja targów sprzętu wodnego Dubai International Boat Show 2018. Polscy producenci po raz pierwszy prezentowali swoje wyroby w ramach stoiska narodowego.

Podczas Dubai International Boat Show 2018 wystawcy z całego świata, w tym z Polski, zaprezentowali najnowsze innowacje w wyposażeniu i akcesoriach morskich. Tegoroczna impreza odbyła się w nowym miejscu - Dubai Water Canal.

 

Polska w światowej czołówce

W ostatniej dekadzie Polska stała się jednym z liderów w produkcji jachtów i akcesoriów. Nasz kraj wytwarza ok. 22 000 jachtów rocznie i jest drugim co do wielkości producentem na świecie (po Stanach Zjednoczonych) jachtów 6-9 metrowych. Łączna wartość eksportu budowanych w Polsce  jachtów wyniosła w 2016 r. prawie 350 mln euro. Ponadto rodzime firmy awansowały na pozycję jednego z głównych dostawców części dla najlepszych europejskich i światowych producentów jachtów. Największym odbiorcą produkowanych w Polsce jachtów i łodzi są Norwegowie. Tylko w 2016 r. zakupili u naszych wytwórców jednostki o wartości 70 mln euro. Drugie miejsce pod tym względem zajmują Francuzi (eksport o łącznej wartości 46 mln EUR w 2016 r.). Trzecim co do wielkości odbiorcą wyrobów polskiego przemysłu jachtowego są Niemcy (44 mln EUR).

 

Promocja na narodowym stoisku

W celu wsparcia promocji rodzimego sektora producentów branży jachtowej i morskiej Polska Agencja Inwestycji i Handlu po raz pierwszy zorganizowała na targach Dubai International Boat Show 2018 Polskie Stoisko Narodowe. Było to działanie realizowane w ramach programu "Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe". Goście odwiedzający stoisko mogli dowiedzieć się o potencjale polskiego przemysłu jachtów i łodzi i uzyskać informacje o ofercie polskich producentów jachtów, łodzi, części, wyposażenia oraz usług związanych z tym sektorem.

Ponadto swoją ofertę na Dubai International Boat Show 2018 zaprezentowały czołowe polskie firmy m.in.:

  • Deep Ocean Technology Poland Sp. z o.o,
  • Parker Poland Sp. z o.o.,
  • Sunreef Yachts.

Obecni byli też przedstawiciele firm handlowych, reprezentujących inne polskie marki m.in. firmę Galeon oraz eksperci reprezentujący Polboat - Polską Izbę Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych.

 

Intensywna promocja

Podczas targów w Dubaju Polskie Stoisko Narodowe odwiedził m.in.  Robert Rostek ,Ambasador RP w ZEA i zapoznał się ze specjalizacją wystawców prezentujących polskie produkty. Drugiego dnia wystawy PAIH zorganizowało briefing prasowy, aby pogłębić kontakt z lokalnymi mediami. W jego trakcie goście zapoznali się z prezentacją Michała Bąka, eksperta branżowego z Polboat. Dzięki akcji medialnej, Polska została wyróżniona wśród grona wystawców na łamach jednego z najlepszych dzienników w Dubaju, Gulf News.

Rosnący popyt w regionie potwierdza fakt otwarcia przez polską firmę Sunreef Yachts stoczni w Dubaju. Zaprezentowano również technologię firmy Deep Ocean Technology, kuszącą Dubaj podwodnym projektem hotelowym. La Mare zarejestrowało na targach kilkadziesiąt zapytań o swoje łodzie mieszkalne, a debiutant na wystawie, firma Parker Polska, pozostaje bardzo optymistycznie nastawiony do swojej ekspansji w regionie. Kolejny luksusowy producent jachtów, Galeon, był reprezentowany przez lokalnego dystrybutora Royal Yachting.

Tuż po zakończeniu Dubai International Boat Show 2018 Biuro Handlowe PAIH w Dubaju otrzymało oficjalne zapytania od lokalnych firm. Świadczy to o skuteczności i wymiernym wysiłku włożonym w realizację działań promocyjnych.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas