Menu
A+ A A-

Pierwszy wniosek programu „MdM”

Pierwszy wniosek programu „MdM” www.sxc.hu

Pierwszy w skali kraju wniosek kredytowy w ramach „Mieszkania dla Młodych” został zaakceptowany przez jeden z banków uczestniczących w tym programie.

Pierwszy historyczny wniosek o dofinansowanie wkładu własnego został złożony przez klientów Banku Pekao w Poznaniu. Zainteresowanie kredytem MdM w tym banku jest duże. Z jego oddziałami kontaktowało się wielu klientów, z którymi bank będzie się sukcesywnie kontaktował w celu umówienia się z nimi na złożenie wniosku. Jest to efekt kampanii informacyjnej na temat MDM, którą bank prowadził od listopada.   

Program „Mieszkanie dla Młodych” jest istotnym wsparciem finansowym dla osób szukających wymarzonej nieruchomości. W jego ramach będzie możliwe uzyskanie dofinansowania do  wkładu własnego, w wysokości 10 lub 15 proc., na zakup pierwszego mieszkania wyłącznie z rynku pierwotnego. O dofinansowanie mogą się ubiegać osoby, które nie skończyły 35 roku życia, a nabywane mieszkanie spełnia warunki dotyczące wielkości oraz ceny za metr kwadratowy. Wielkość mieszkania kredytowanego w ramach MdM nie może przekroczyć 75 mkw. (dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci limit został zwiększony do 85 mkw.), w przypadku domu granica to 100 mkw. (dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci – 110 mkw.). Maksymalna cena za mkw. mieszkania, jakie podlega dofinansowaniu, waha się w zależności od jego lokalizacji. Przewidziane są różne limity dla poszczególnych województw, a w ramach jednego województwa wprowadzono rozróżnienie na miasto wojewódzkie i pozostałe. Maksymalne limity cenowe za metr kwadratowy są publikowane na stronach BGK.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas