Menu
A+ A A-

Pracodawca Godny Zaufania. Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr Wyróżniony

Wdrożenie założeń przemysłu 4.0 oznacza automatyzację wielu procesów, nie eliminuje jednak czynnika ludzkiego Wdrożenie założeń przemysłu 4.0 oznacza automatyzację wielu procesów, nie eliminuje jednak czynnika ludzkiego Photo by FLY:D on Unsplash

Biuro Konkursu Pracodawca Godny Zaufania zaprasza do oglądania debaty „Transformacja cyfrowa – jak podnieść kompetencje kadr”.

Debata odbędzie się we wtorek, 26 października br., w godz. 12.00-13.30. i zostanie zorganizowana w formule online i transmitowana na żywo na facebookowym profilu Pracodawcy Godnego Zaufania pod linkiem https://fb.me/e/2GtksyHnB.

Organizatorem debaty jest Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

Wdrożenie założeń przemysłu 4.0 oznacza automatyzację wielu procesów, nie eliminuje jednak czynnika ludzkiego. Ludzie wciąż będą niezbędni m.in. do inteligentnej kontroli i oceny raportów generowanych przez systemy analityczne oraz do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych.

Nie ulega wątpliwości, że przemysł 4.0 spowoduje istotną zmianę w profilu zatrudnienia. Z jednej strony niezbędne będzie pozyskanie architektów do planowania rozwiązań czy też specjalistów od analizy danych i od systemów zapewniających bezpieczeństwo sieci.

Z drugiej strony - zamiast pracowników przeznaczonych do wykonywania specjalizowanych, wąskich zadań, konieczne stanie się zatrudnienie osób potrafiących obsługiwać różne, często bardzo skomplikowane procesy i elementy systemu produkcyjnego, zależnie od bieżących potrzeb lub pojawiających się problemów.

Do udziału w rozmowie na temat jak podnieść kompetencje kadr, by móc sprawnie działać na tak dynamicznie zmieniającym się rynku zaproszeni zostali:

  • Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii;

  • Kamila Sotomska, Wicedyrektor Departamentu Prawa i Legislacji ZPP;

  • Dawid Solak, p.o. prezesa Fundacji Platformy Przemysłu Przyszłości;

  • Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej;

  • Kamil Rybikowski, Radca w Biurze Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw;

  • Juliusz Bolek, przewodniczący Rady Dyrektorów Instytutu Biznesu.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas