Menu
A+ A A-

Dziecięcy portal społecznościowy w Polsce

Dziecięcy portal społecznościowy w Polsce www.sxc.hu

Społecznościowy portal dla dzieci dotąd obecny w takich krajach jak Włochy, Turcja, Argentyna czy Rosja może być wkrótce dostępny także w polskiej wersji.

Jego właściciel zainteresowany jest bowiem wejściem na polski rynek. Chce przy tym współpracować z jedną z polskich grup medialnych, która ma już doświadczenie przy podobnych projektach i mogłaby być partnerem tego przedsięwzięcia.

Zdaniem przedstawiciela firmy, który odpowiada za rozwój portalu w Polsce, Tweegee – tak jak w innych krajach - mógłby stać się w krótkim czasie bardzo popularnym medium wśród polskich dzieci. - W każdym kraju, gdzie istnieje Tweegee, portal dostarcza jego użytkownikom treści mające charakter głęboko osadzony w lokalnych zwyczajach i kulturze, o walorze edukacyjnym i pomocnym w rozwoju dzieci, a – co najważniejsze – jest on w pełni bezpieczny. Pełną kontrolę nad portalowymi treściami i zabawami mogą mieć rodzice i opiekunowie użytkowników - mówi Amnon Ortner odpowiedzialny za rozwój Tweegee w Polsce.

Wchodząc na polski rynek, firma będąca właścicielem Tweegee zainteresowana jest współpracą z polskim partnerem. Mogła by to być jedna z działających w naszym kraju grup medialnych, które mają już doświadczenie zarówno w uruchomieniu, jak i bieżącej obsłudze takiego projektu. - Współpraca z lokalnym partnerem pozwoliłaby przede wszystkim na opracowanie wersji tej platformy, która byłaby w pełni dostosowana do polskich warunków – na przykład pod względem kulturowym i językowym. Dzięki temu, a także unikalnemu know how i rozwiązaniom technologicznym Tweegee najmłodsi użytkownicy w Polsce mieliby do dyspozycji nowoczesny, prosty w obsłudze i bezpieczny serwis - dodaje Amnon Ortner.

Tweegee stało się w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych portali dla dzieci w wielu krajach. W jego rozwój zainwestowanych zostało już blisko 10 mln dol. W Rosji, gdzie lokalnym partnerem projektu jest medialna grupa RBC (m.in. mająca stacje telewizyjne i platformy internetowe), ma on już blisko 2,5 mln stałych użytkowników. Z kolei we Włoszech, partnerem Tweegee jest grupa medialna RCS – właściciel m.in. opiniotwórczego dziennika Corriere Della Sera i hiszpańskiej gazety numer 2 – El Mundo. Tweegee został też nominowany do prestiżowej amerykańskiej nagrody „Techrunch 50”, a także wyróżniony za promowanie pozytywnych dla dzieci treści – m.in. : „The best kid's community Network in Russia and Turkey” .

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas