Menu
A+ A A-

SmartCity. Emitel członkiem LoRa Alliance® Wyróżniony

Od kilku lat Emitel rozwija na terenie całego kraju sieć na potrzeby rozwiązań IoT/SmartCity Od kilku lat Emitel rozwija na terenie całego kraju sieć na potrzeby rozwiązań IoT/SmartCity mat.pas

Członkostwo w LoRa Alliance® pozwoli nam na jeszcze sprawniejsze wdrażanie rozwiązań dla naszych klientów - Andrzej J. Kozłowski – Prezes Zarządu Emitel S.A.

Partnerstwo w ramach LoRa Alliance® pozwoli Emitel zwiększyć skalę i przyspieszyć realizację projektów z zakresu Internetu Rzeczy na bazie technologii LoRaWAN® (Long Range Radio).

Współpraca z firmami zrzeszonymi w ramach stowarzyszenia pomoże Spółce także w kreowaniu kompleksowych rozwiązań Inteligentnych Miast.

Od kilku lat Emitel rozwija na terenie całego kraju sieć na potrzeby rozwiązań IoT/SmartCity m.in. na bazie technologii LoRaWAN®. Niskoenergetyczna sieć radiowa dużego zasięgu umożliwia efektywną transmisję danych z czujników do stacji bazowej. Uruchomienie sieci zgodnej ze specyfikacją LoRaWAN® na danym obszarze może być prostsze i tańsze, niż np. sieci komórkowe, dzięki czemu możliwe jest szybsze wdrażanie usług i rozwiązań wykorzystywanych np. przez przemysł i samorządy.

- Członkostwo w LoRa Alliance® pozwoli nam na jeszcze sprawniejsze wdrażanie rozwiązań dla naszych klientów. Dzięki dostępowi do najnowszych informacji i standardów oraz networking’u z członkami organizacji, liczymy m.in. na rozszerzenie naszej oferty produktów i usług z zakresu Internetu Rzeczy  – powiedział Andrzej J. Kozłowski – Prezes Zarządu Emitel S.A.

Dostępność technologii typu LoRaWAN pozwala rozwijać usługi w obszarze inteligentnych miast. Stwarza to również szansę dla lokalnych przedsiębiorców, start-up’ów oraz większych firm do tworzenia rozwiązań, w szczególności w ramach aglomeracji miejskich. Czujniki połączone ze stacją bazową tworzą sieć pozwalającą skutecznie pozyskiwać istotne dane. Sieć można wykorzystać do kontroli m.in. do zdalnego odczytu liczników wody, prądu lub gazu, zajętości miejsc parkingowych, zapełnienia miejskich koszy na śmieci czy monitorowania środowiska naturalnego, w tym parametrów zanieczyszczenia powietrza. Emitel z sukcesem zrealizował pierwsze tego rodzaju projekty między innymi we Wrocławiu oraz Piasecznie. 

Ostatnio zmienianyśroda, 20 styczeń 2021 10:32
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas