Menu
A+ A A-

"Literatura na trzeźwo" z Piotrem Goćkiem w Telewizji Republika Wyróżniony

"Literatura na trzeźwo" z Piotrem Goćkiem w Telewizji Republika

Program „Literatura na trzeźwo" z Piotrem Goćkiem, znanym dziennikarzem, publicystą i pisarzem jako prowadzącym wrócił na antenę Telewizji Republika 7 sierpnia o godzinie 17.

„W zamierzeniu ma być to program, który będzie patrzył na literaturę bardzo szeroko: znajdzie się w nim miejsce i na literaturę non-fiction, komiks, dziecięcą i to co wszyscy uważają za literaturę. Nie będzie to kalejdoskop premier tylko problemowe ujęcie zjawisk w literaturze" – powiedział Piotr Gociek.

Pierwszy odcinek „Literatury na trzeźwo" poświęcony był Powstaniu Warszawskiemu. Wśród zaproszonych gości byli Michał Wójcik – współautor książki o ostatnim cichociemnym Aleksandrze Tarnawskim – „Ostatni", Marcin Ciszewski – autor książki „Powstanie warszawskie - wędrówka po walczącym mieście", beletryzowanej historii napisanej na podstawie znanego filmu – koloryzowanych kronik z powstania warszawskiego. Nie zabrakło nowości rynku księgarskiego.

W kolejnych odcinkach cyklu Piotr Gociek będzie gościł interesujących autorów zarówno literatury faktu, jak i powieści czy innych nurtów polskiej literatury. Pojawią się też debiutanci warci zauważenia, wydawcy, czy ważne wydarzenia kulturalne. W każdym odcinku znajdą się informacje o nowościach wydawniczych. Odcinki Literatury na trzeźwo nagrywane będą w oryginalnych, nietypowych miejscach korespondujących z tematyką konkretnych odcinków.

Reżyseria – Monika Bartkowicz – w przeszłości związana z TVN (programy interwencyjne Super Wizjer i Uwaga), Wydawca – Sylwia Karwowska, Produkcja - TV Republika.

Powrót "Literatury na trzeźwo" jest możliwy dzięki dofinansowaniu jakie telewizja otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ostatnio zmienianywtorek, 09 sierpień 2016 12:50
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas