środa, 20 styczeń 2021 10:26

SmartCity. Emitel członkiem LoRa Alliance®

Napisane przez

Członkostwo w LoRa Alliance® pozwoli nam na jeszcze sprawniejsze wdrażanie rozwiązań dla naszych klientów - Andrzej J. Kozłowski – Prezes Zarządu Emitel S.A.

Członkowie kadry narodowej polskich skoczków narciarskich: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Tomasz Pilch inaugurują wspólnie ze sponsorem skoków Mondelez Polska sezon narciarski w Żabce i proponują hasło: „Wskocz po słodkości Milka” do sklepów sieci.

środa, 18 wrzesień 2019 11:37

Kubica reklamuje olej Platinum nieprzypadkowo

Napisane przez

Spółka z Grupy Kapitałowej ORLEN rozpoczęła wraz z początkiem września kampanię wizerunkową z udziałem Roberta Kubicy, jedynego polskiego kierowcy w F1.

czwartek, 21 marzec 2019 16:01

Czy media i gospodarka jadą tym samym torem?

Napisane przez

Tematy ekonomiczne, choć nierzadko dotyczące skomplikowanych zagadnień, powinny być opisywane przez media w sposób zrozumiały dla zwykłego czytelnika.

Instytutu Staszica przygotował opracowanie poświęcone strukturze polskiego rynku mediów w kontekście planów jego dekoncentracji (polonizacji).

poniedziałek, 13 sierpień 2018 12:21

TVP przygotowuje się do obchodów 100 lat niepodległości Polski

Napisane przez

Telewizja Publiczna aktywnie włączyła się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

poniedziałek, 06 sierpień 2018 12:28

Świetne wyniki "Familiady"

Napisane przez

Program "Familiada" był zdecydowanym liderem w sezonie 2017/18, w swoim paśmie.

czwartek, 08 marzec 2018 11:20

Media publiczne między misją a komercją

Napisane przez

Czy można realizować misję publiczną w sposób atrakcyjny? Czy da się ją pogodzić z efektywnym zarabianiem pieniędzy? Jak media publiczne mogą przyczynić się do budowania lepszego wizerunku Polski i Polaków za granicą? Na te i inne pytania  odpowiadali paneliści, uczestniczący w debacie poświęconej misji mediów publicznych, która odbyła się 7 marca w Centrum Prasowym Foksal.

W połowie roku ma być gotowa rządowa ustawa o dekoncentracji mediów wzorowana na prawodawstwie, które obowiązuje w Niemczech i we Francji. Celem regulacji będzie ograniczenie udziałów zagranicznego kapitału w rynku medialnym. Zdaniem prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka uchwalenie ustawy powinny poprzedzić możliwie szerokie konsultacje społeczne, a największym wyzwaniem może się okazać wyegzekwowanie nowego prawa w internecie.

czwartek, 27 kwiecień 2017 09:01

Co dalej z mediami w Polsce?

Napisane przez

Przy okazji głośnego newslettera wysłanego przez prezesa Ringer Axel Springer, właściciela m.in. portalu Onet czy gazety Fakt, wrócił temat dekoncentracji mediów i ich repolonizacji. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce jeszcze przed wakacjami przedstawić projekt stosownej ustawy. Zdania ekspertów, co do samego pomysłu są jednak podzielone.

Mieszkańcy Górnego Śląska będą mieć bezpłatny dostęp do jedynej konserwatywnej stacji telewizyjnej w Polsce. 15 sierpnia br. Telewizja Republika S.A. włączy sygnał naziemny dla mieszkańców Górnego Śląska. To element strategii rozwoju zarządu Telewizji Republika S.A., który konsekwentnie rozbudowuje infrastrukturę techniczną Stacji przygotowując się do dystrybucji naziemnej w wybranych regionach Polski.

Program „Literatura na trzeźwo" z Piotrem Goćkiem, znanym dziennikarzem, publicystą i pisarzem jako prowadzącym wrócił na antenę Telewizji Republika 7 sierpnia o godzinie 17.

wtorek, 09 sierpień 2016 11:58

Olimpijski Bul Głowy w TV Republika

Napisane przez

„Wielka Improwizacja. Bul Głowy do kwadratu" – tak zapowiada Paweł Zarzeczny nowy program „Olimpijski Bul Głowy", który poprowadzi wspólnie z Krzysztofem Miklasem na antenie Telewizji Republika.

piątek, 08 styczeń 2016 11:46

Demokracja w Polsce ma się dobrze

Napisane przez

Trwa akcja „Demokracja w Polsce ma się dobrze” zorganizowana przez media Strefy Wolnego Słowa czyli: Gazetę Polską, Gazetę Polską Codziennie, Nowe Państwo i portal niezalezna.pl. Jej celem jest pokazanie szerszej perspektywy sytuacji w Polsce i wytłumaczenie, że polska demokracja ma się dobrze i nie jest zagrożona.

piątek, 04 wrzesień 2015 08:45

Sprzedaż prasy wciąż spada

Napisane przez

W tempie dwucyfrowym spada sprzedaż prasy drukowanej, ale dynamika spadku wyhamowuje. Za to coraz więcej osób korzysta z wydań cyfrowych. Ponad 30 proc. dorosłych regularnie czyta prasę w sieci, niewielu jednak decyduje się za to płacić. Wzrost liczby czytelników w internecie przekłada się na wpływy z reklamy. W prasie drukowanej w ciągu 10 lat spadły niemal o dwie trzecie, zaś w internecie wzrosły ponaddziesięciokrotnie.

czwartek, 20 sierpień 2015 08:37

Portal Lisa w pociągach do Warszawy

Napisane przez

Od niedawna w wagonach niektórych składów pociągów obsługiwanych przez spółkę Koleje Mazowieckie, m.in. na trasie z Warszawy do lotniska w Modlinie, na monitorach zamieszczane są regularnie jedynie informacje przygotowywane przez portal Tomasza Lisa natemat.pl. KM jest spółką w 100 proc. należącą do samorządu woj. mazowieckiego, na którego czele stoi od lat PSL-owski marszałek Adam Struzik.

piątek, 31 lipiec 2015 11:55

Media społecznościowe kluczowe dla wizerunku firmy

Napisane przez

Rośnie odsetek firm w Polsce, które aktywnie korzystają z internetu, wciąż jednak możliwości sieci nie są przez nie w pełni wykorzystywane. Tylko co piąta firma prowadzi sprzedaż przez internet i jest obecna w mediach społecznościowych. Social media pomagają budować relacje z klientami, słuchać ich opinii i odpowiednio na nie reagować. Dobrze prowadzana komunikacja w internecie może być skuteczniejsza niż reklama.

wtorek, 09 czerwiec 2015 11:41

Sieci handlowe zwiększają wydatki na reklamę

Napisane przez

Sieci handlowe nie oszczędzają na reklamie. W I kwartale wydatki na ten cel wyniosły 284 mln zł. To o 50 mln zł mniej niż w poprzednim kwartale, ale w ujęciu rocznym więcej o ponad 90 mln zł. Sieci zwiększały swoją obecność w radiu i telewizji, redukowały natomiast wydatki na prasę.

wtorek, 20 styczeń 2015 10:56

Bohaterowie w kampanii społecznej

Napisane przez

Od jesieni 2014 trwają przygotowania do kampanii społecznej dotyczącej służb publicznych, realizowanej przez Fundację Dorastaj z nami.

poniedziałek, 13 październik 2014 10:33

Nowy mentor Wyborczej

Napisane przez

Przy okazji dziwacznej fascynacji Gazety Wyborczej doktoratem Marka Goliszewskiego, wypłynęła nowa gwiazda lewicowej nienawiści. Zaprzysięgły wróg przedsiębiorców i pracodawców. Bloger „Piotr Nowak Sex Drugs and Walka Klas”. Wróżę mu wielką przyszłość.

czwartek, 09 październik 2014 12:34

Narodowe konsultacje na bilbordach

Napisane przez

Polski sektor bankowy zdominowany jest przez instytucje komercyjne. Jednak w wielu krajach na świecie coraz popularniejsze stają się spółdzielcze instytucje finansowe.

czwartek, 06 luty 2014 11:23

Pracownicy TVP strajkują

Napisane przez

Dziś o 12:00 przed warszawskimi siedzibami TVP na Woronicza i przy placu Powstańców Warszawskich oraz w oddziałach terenowych mają odbyć się wiece. Strajkujący pracownicy Telewizji Publicznej domagają się, żeby spółka zrezygnowała z planów przekazania ich prywatnej firmie zewnętrznej. Prezes TVP Juliusz Braun twierdzi, że strajk jest nielegalny. Według nich taki zarzut to próba zastraszania pracowników.

środa, 05 luty 2014 11:06

Biznes i Świat – polecam

Napisane przez

TVN 24 Biznes i Świat to nowy kanał informacyjny grupy TVN. Zastąpił koncentrujący się zbytnio na giełdzie, nierentowny TVN CNBC i stworzył potrzebną jakość na rynku telewizyjnym.

środa, 22 styczeń 2014 00:50

Obronili „W”

Napisane przez

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Gremi Media – wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze” – wobec wydawcy tygodnika „wSieci”, spółce Fratria.

środa, 08 styczeń 2014 12:52

Dziecięcy portal społecznościowy w Polsce

Napisane przez

Społecznościowy portal dla dzieci dotąd obecny w takich krajach jak Włochy, Turcja, Argentyna czy Rosja może być wkrótce dostępny także w polskiej wersji.

poniedziałek, 25 listopad 2013 12:34

Oświadczenie SDP ws. Nagrody Prix Europa

Napisane przez

Tegorocznym laureatem Europejskiego Festiwalu Produkcji Telewizyjnych, Radiowych i Internetowych: Prix Europa w Berlinie, w prestiżowej kategorii „Najlepszy europejski telewizyjny serial fabularny" został niemiecki serial pt. „Nasze matki, nasi ojcowie" poświęcony II Wojnie Światowej.


Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich wyraża oburzenie przyznaniem tej nagrody. Uważamy, że hasło festiwalu Prix Europa, które podkreśla wagę wysokiej jakości produkcji, a także prestiż konkursu, uważanego za najważniejszy w swojej dziedzinie w Europie, zobowiązuje do niezależnej i uczciwej oceny nadesłanych na konkurs produkcji.

W przypadku zwycięskiego serialu nie można mówić o jego wysokiej jakości. Po rozpoczęciu emisji wywołał on w Polsce i zagranicą liczne uzasadnione protesty i oburzenie. Autorzy bezpodstawnie i niesprawiedliwie przedstawili żołnierzy polskiej Armii Krajowej, największej podziemnej armii, walczącej z napastnikiem – Niemcami hitlerowskimi, jako skrajnych i bezwzględnych antysemitów. Było to zabiegiem nieuczciwym, a także niezwykle szkodliwym dla rozumienia historii II Wojny Światowej.
Serial skutecznie rozpowszechnił kłamliwą ocenę Polski i Polaków podczas wojny oraz ich postawy wobec tragedii Holocaustu. Niemiecka telewizja ZDF, współproducent serialu, przyczyniła się tym serialem do oczyszczenia świadomości młodych Niemców z poczucia winy za ich dziadków, poprzez zręczne przerzucenie części odpowiedzialności na naród polski, który podobnie jak naród żydowski, miał być przez Niemcy hitlerowskie zmieciony z powierzchni ziemi.

W werdykcie jury pisze: „Poprzez historię 5 młodych ludzi, widz ma możliwość stwierdzić, jak to jest, kiedy trzeba stanąć w obliczu prawdziwej wojny. Już podczas pierwszych 10 minut widz przywiązuje się do grupy przyjaciół (...)".

Naszym zdaniem to wstyd, że film promujący i utrwalający kłamstwo historyczne otrzymał nagrodę w konkursie, będącym wizytówką m.in. Unii Europejskiej. Podstawowym kryterium poważnych nagród dziennikarskich powinna być prawda.

Warszawa, 18 listopada 2013 r.

W imieniu Zarządu Głównego SDP

Krzysztof Skowroński
Prezes
Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

{jumi [*7]}

 

piątek, 22 listopad 2013 16:16

Ziemkiewicz wygrał z Michnikiem

Napisane przez

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz nie musi przepraszać Adama Michnika ze swe słowa, że naczelny „Gazety Wyborczej” przy pomocy „usłużnych, rozgrzanych sędziów” terroryzuje swych oponentów - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie.

poniedziałek, 18 listopad 2013 16:34

Odpowiedź na list rosyjskich nacjonalistów

Napisane przez

W związku z wydarzeniami mającymi miejsce pod ambasadą Rosji w czasie tegorocznego Marszu Niepodległości 11 listopada rosyjska organizacja Russkoje Imperskoje Dwiżenije zwróciła się do polskich narodowców z apelem o pojednanie, na który odpowiedział kwartalnik Polityka Narodowa.

Strona 1 z 2