Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1027.

Polacy chcą oglądać więcej sportu Wyróżniony

Polacy chcą oglądać więcej sportu

Polscy widzowie chcą oglądać najważniejsze transmisje rozgrywek sportowych, ale bardzo często nie mają do nich dostępu. Aż 33 proc. Polaków chciałoby bezpłatnie oglądać mecze piłki nożnej, a 25 proc. mecze piłki siatkowej - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS).

Po latach stagnacji polscy kibicie nie mogą narzekać na występy Polaków walczących w różnych dyscyplinach sportowych na arenach całego świata. Tylko w minionym roku Polacy sięgnęli po złoto w Mistrzostwach Świata w piłce siatkowej pokonując m.in. reprezentację Brazylii i Niemiec, a także wywalczyli kilka medali podczas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Pekinie. Wyjątkowo udane dla naszych rodaków były również ubiegłoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi. Emocje związane z ostatnim sukcesem Agnieszki Radwańskiej w Singapurze czy niezwykle zaciętym finałem Wimbledonu świadczą o tym, że Polscy widzowie uwielbiają oglądać sport. Nie wszyscy jednak wiedzą, że mogą mieć bezpłatny dostęp do transmisji z interesujących ich wydarzeń.

Badanie IBRiS zlecone przez operatora satelitarnego SES Astra potwierdza ogromne zamiłowanie Polaków do sportu. Aż 74 proc. pytanych sygnalizuje chęć oglądania bezpłatnych transmisji sportowych, bez wychodzenia z domu, w szczególności w przypadku piłki nożnej (33 proc.), piłki siatkowej (25 proc.), sportów walki (9 proc.) i piłki ręcznej (7 proc.). Pozostałe dyscypliny, do których widzowie chcieliby mieć bezpłatny dostęp to: skoki narciarskie (6 proc.), wyścigi żużlowe (6 proc.), lekkoatletyka (5 proc.), tenis stołowy/ziemny (5 proc.) i koszykówka (4 proc.).

Dobra wiadomość dla prawdziwych kibiców jest taka, że większość transmisji najbardziej popularnych dyscyplin dostępna jest w niekodowanym odbiorze satelitarnym, m.in. dzięki satelitom ASTRA. Polacy mają obecnie do wyboru bezpłatne kanały sportowe, m.in.: equi 8 TV, Eurosport, czy Sport 1 w języku niemieckim. Można na nich obejrzeć mecze piłki nożnej, wyścigi Formuły 1, rozgrywki tenisa czy sporty zimowe.

O badaniu

O opinie polskich widzów pytano w dniach od 17 do 18 lipca 2015 r. w ramach badania omnibusowego realizowanego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

Badanie przeprowadzono metodą opartą o bezpośrednie wywiady wspomagane komputerowo (CAPI) na reprezentatywnej, ogólnopolskiej grupie losowej w wieku 18 i więcej lat. Respondenci mogli wskazać do 3 odpowiedzi, procenty nie sumują się do 100. Zrealizowano 1067 wywiadów.

Pełna lista dostępnych programów niekodowanych nadawanych z satelitów ASTRA z pozycji orbitalnej 19.2 E jest dostępna na: www.onastra.pl

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas