Menu
A+ A A-

Ludzi bez pracy jeszcze przybędzie

Ludzi bez pracy jeszcze przybędzie www.sxc.hu

Jak podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia w marcu wyniosła 14,3 proc. i w porównaniu z lutym spadła o 0,1 pkt proc.

– Spadek bezrobocia oczywiście napawa optymizmem, jednak absolutnie nie można mówić o „odwilży” na rynku pracy – twierdzą eksperci Pracodawców RP. Przypominają jednocześnie o tym, że w analogicznym okresie ub.r. (luty 2012 r. – marzec 2012 r.) odnotowano identyczny spadek bezrobocia (z poziomu 13,4 do 13,3 proc.). – Niższa stopa bezrobocia w tym okresie jest zjawiskiem cyklicznym i wynika z podjęcia prac sezonowych. W tym roku, ze względu na aurę, termin ich rozpoczęcia opóźnił się, w związku z czym spodziewamy sie bardziej odczuwalnego spadku poziomu bezrobocia w kwietniu – komentują dane eksperci

Pracodawców RP. Prognozują też, że tendencja spadkowa utrzyma sie do jesieni, jednak niskie tempo wzrostu PKB może doprowadzić do zwiększenia stopy bezrobocia pod koniec roku do 15 proc. – Na chwilę obecną nie widzimy żadnych szans na to, by liczba osób pozostających bez zatrudnienia drastycznie spadła. Aby do tego doszło, wzrost PKB musi wynosić co najmniej 4 proc. – podkreślają eksperci organizacji. Uspokajają jednocześnie, że sytuacja na rynku pracy będzie dość stabilna i nie grozi nam szybki spadek liczby miejsc pracy.

{jumi [*9]}

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas