Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/biznesciti/domains/biznesciti.com/public_html/images/9882.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/9882

LOT-em polecimy do Koszyc Wyróżniony

Teatr Państwowy powstał w miejscu  średniowiecznego ratusza Teatr Państwowy powstał w miejscu średniowiecznego ratusza

Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają nowe połączenie lotnicze z Warszawy do Koszyc. Rejsy ze stolicy Polski do Koszyc na Słowacji zainaugurowane zostaną 29 marca 2016 roku i będą odbywać się 6 razy w tygodniu.

Połączenie będzie realizowane przez cały rok, szybkimi samolotami Bombardier Q400. Rozkład umożliwi pasażerom podróżującym z Koszyc najkrótsze połączenie przez Warszawę do najważniejszych miast w Europie, w tym do Sztokholmu, Dusseldorfu, Zurichu, Londynu, Amsterdamu czy Paryża. Podróż do wszystkich tych miast można odbyć nawet w ciągu jednego dnia, bez konieczności noclegu.

Obecna oferta rejsów z Koszyc nie jest wystarczająca, a inne porty przesiadkowe oddalone są o co najmniej trzy godziny jazdy samochodem. LOT łączy Koszyce ze światem dając pasażerom najwygodniejszy dostęp nie tylko do Warszawy, ale także przez Warszawę do wielu innych miast w Polsce i Europie.

Rejsy do słowackich Koszyc to jedno z nowych połączeń, jakie LOT uruchomi w 2016 roku. Nieprzypadkowo przewoźnik wybrał miasta położone w Nowej Europie, gdyż jego zamiarem jest stanie się najważniejszym przewoźnikiem regionu. Polski przewoźnik liczy, że dla mieszkańców Koszyc i Wschodniej Słowacji nowe połączenie lotnicze będzie oknem na świat.

Rejsy do Koszyc będą odbywać się według harmonogramu:
LO 517 Warszawa /WAW/ - Koszyce /KSC/ 22:35 – 23:40
LO 518 Koszyce /KSC/ - Warszawa /WAW/ 05:35 – 06:45

Dla pasażerów z Polski Koszyce to popularny kierunek turystyczny, który - poza ograniczoną ofertą innych przewoźników - do tej pory dostępny był jedynie po wielogodzinnej podróży samochodem.

Koszyce były w 2013 roku Europejską Stolicą Kultury. Po kompleksowej rekonstrukcji wielu zabytków miasto bardzo wypiękniało, a obecnie należy do najpiękniejszych na Słowacji. Prawie wszystkie zabytki Koszyc są skoncentrowane w historycznym centrum miasta, będącym pod względem wielkości powierzchni największym miejskim rezerwatem zabytkowym na Słowacji. Jego centralnym punktem jest wrzecionowaty Rynek Główny, który słusznie uważa się za jeden z najładniejszych słowackich rynków. Jest nadzwyczajnie żywą pieszą strefą, otoczoną mnóstwem pięknych zabytkowych budynków. Dominantą miasta i rynku jest gotycka Katedra św. Elżbiety, która jest największym kościołem na Słowacji, a jednocześnie leżącą najdalej na wschód katedrą zachodniego typu w Europie. Miejscem najbardziej tętniących życiem w całym mieście, szczególnie w czasie lata, jest przestrzeń leżąca między teatrem, a katedrą. Tworzy ją park wraz z grającą fontanną. Symbolem miasta Koszyce jest również Rzeźba Maratończyka. Przypomina ona fakt, że w Koszycach, każdego roku jesienią, jest organizowany Międzynarodowy Maraton Pokoju (najstarszy maraton w Europie, a drugi po Bostońskim na świecie). We Wschodniosłowackim muzeum w Koszycach zwiedzający mogą podziwiać sławny Koszycki Złoty Skarb, unikalny zbiór 2920 złotych monet z okresu od XV do XVII wieku, o wadze 11 kg, pochodzących z 81 europejskich mennic.

{gallery}9882{/gallery}

Ostatnio zmienianyśroda, 30 marzec 2016 14:35
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas