Menu
A+ A A-
Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/biznesciti/domains/biznesciti.com/public_html/images/9751.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/9751

Konferencja Dyrektorów i Przewodniczących Rad Naukowych Medycznych Instytutów Badawczych Wyróżniony

Konferencja Dyrektorów i Przewodniczących Rad Naukowych Medycznych Instytutów Badawczych Fot.: mat. prasowe

W dniu 22 stycznia 2016 r. w Światowym Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach odbyła się Konferencja Dyrektorów i Przewodniczących Rad Naukowych Medycznych Instytutów Badawczych, której zasadniczym celem było omówienie aktualnej pozycji i przyszłości instytutów medycznych w ochronie zdrowia i nauce.

W konferencji wzięli również udział – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia - dr med. Jarosław Pinkas oraz Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych – prof. dr hab. Leszek Rafalski, którzy podkreślili istotną rolę medycznych instytutów badawczych w rozwiązywaniu najważniejszych problemów polskiej medycyny i nauki.

{gallery}9751{/gallery}
Przedstawiciele instytutów przedstawili aktualne problemy dotyczące działalności naukowej, klinicznej i dydaktycznej instytutów oraz ich najważniejsze osiągnięcia naukowe i kliniczne, które odegrały znaczącą rolę w zapewnieniu najwyższego poziomu opieki zdrowotnej dla Polaków.
W dyskusji plenarnej uczestnicy konferencji skupili się na omówieniu roli i pozycji instytutów medycznych w systemie ochrony zdrowia oraz w kreowaniu i realizacji polityki zdrowotnej Państwa. Zostały ponadto przedstawione możliwości i ograniczenia funkcjonowania poszczególnych jednostek w obecnym systemie opieki zdrowotnej oraz w systemie nauki.
W podsumowaniu dyskusji uczestnicy konferencji stwierdzili, że instytuty medyczne w resorcie zdrowia: posiadają bardzo duży potencjał badawczy, kliniczny i kadrowy, systematycznie wdrażają do praktyki klinicznej nowoczesne technologie medyczne, posiadają bazę szkoleniową i kliniczną dla szkolenia podyplomowego i ustawicznego i która odgrywa również istotne znaczenie w szkoleniu przeddyplomowym, stanowią bardzo ważne ogniwo w polskim systemie ochrony zdrowia o bardzo wysokim lub najwyższym poziomie referencyjnym.

W imieniu organizatorów Konferencji

Prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński

 

Ostatnio zmienianywtorek, 26 styczeń 2016 13:31
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas