Menu
A+ A A-

Aegean - do Aten na greckich skrzydłach Wyróżniony

Aegean - do Aten na greckich skrzydłach

Wzrost liczby rodzimych turystów wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek do Grecji wpływa na ożywienie ruchu lotniczego na tym kierunku. Uruchomienie nowych połączeń zapowiedział zarówno LOT jak i grecki przewoźnik Aegean Airlines.

Greckie linie lotnicze Aegean zapowiadają, że w sezonie letnim uruchomią nowe połączenie do Aten. Tym razem loty realizowane będą z Krakowa od 21 czerwca do 27 września dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty..

Aegean Airlines są obecne w Polsce od 2,5 lat. Początkowo samoloty greckiego przewoźnika latały trzy razy w tygodniu na trasie z Warszawy do Ateny. Obecnie połączenie utrzymywane jest przez cały rok, a liczba regularnych lotów wzrosła do sześciu tygodniowo. Korzystają z niego klienci biznesowi, turyści indywidualni, grupy incentive, a także turoperatorzy.

- Od końca czerwca samolot Aegaen będzie latał na nowej trasie pomiędzy Krakowem i Atenami. Połączenie będzie funkcjonować do końca września – mówi Adam Marciniec, kierownik sprzedaży Globair Polska, wyłącznego przedstawiciela w Polsce linii lotniczych Aegean Airlines.

Linia lotnicza Aegean to prywatny, regularny przewoźnik lotniczy istniejący od 1999 roku. Oprócz połączeń rejsowych obsługuje on (głównie latem) wiele tras czarterowych do krajów europejskich, w tym do Polski. Obecnie jest to największa, grecka linia lotnicza. W 2013 r. przejęła ona narodowego, greckiego przewoźnika - linię Olimpic, który w dalszym ciągu kontynuuje działalność pod własną marką.

W 2015 roku grecki przewoźnik obsługiwał 111 międzynarodowych kierunków w 45 krajach. W swoich samolotach oferował 15 mln miejsc. Ostatecznie obsłużył 11,6 mln pasażerów.

- Polscy pasażerowie korzystają obecnie nie tylko z bezpośrednich lotów z Warszawy do Aten, ale również z możliwości skorzystania z 34 połączeń na wewnętrznych liniach w obrębie Grecji, zarówno kontynentalnej jak i na wyspy. Mamy również bardzo rozbudowaną siatkę połączeń na południe i południowy-wschód od Grecji tj. na Cypr, Bliski Wschód i do Afryki. Przez Ateny można dolecieć np. do Aleksandrii, Kairu, Ammanu, Tel Awiwu, Beirutu, Tibilisi, Teheranu, Rijadu, Erewania, Izmiru czy Istambułu - mówi Adam Marciniec, kierownik sprzedaży Globair Polska, GSA Aegean Airlines.

Aegean posiada flotę 61 samolotów w tym 47 samolotów typu Airbus A320 i 14 Bombardierów wersji Q. Operują one z ośmiu baz w Grecji i jednej na Cyprze. Głównymi hubami są porty lotnicze Ateny oraz Saloniki-Makedonia. W latach 2015 -2016 przewoźnik realizuje program zakupu 7 nowych samolotów.

Aegean Airlines jest członkiem sojuszu lotniczego Star Aliance od 2010 r. Linia sześciokrotnie została nagrodzona przez Skaytrax (m.in. w 2015 roku jako Najlepsza Regionalna Linia Lotnicza Europy).

Ostatnio zmienianywtorek, 12 styczeń 2016 15:06
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas