Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 1031.

Konkurencja Lotu do Chicago

Konkurencja Lotu do Chicago Fot. airberlin

Powstała niedawno niemiecka firma lotnicza po raz pierwszy wystartowała z Berlina do Chicago stając się pierwszą linią lotniczą oferującą bezpośrednie połączenie między niemiecką stolicą i miastem nad jeziorem Michigan.

Pasażerowie airberlin z Polski są teraz połączeni z trzecim największym miastem w Stanach Zjednoczonych. Oprócz Fort Meyers, Los Angeles, Miami i Nowego Jorku, Chicago stanowi piąte amerykańskie miasto, do którego linie latają z Niemiec bezpośrednio. W ostatnią sobotę także samolot z Berlina do Warszawy wystartował po raz pierwszy.

Według Wolfganga Prock-Schauera, prezesa airberlin - Dzięki temu bezpośredniemu połączeniu nie tylko wzmacniamy nasz hub w Berlinie, ale jednocześnie dalej rozbudowujemy naszą obecność w USA, które są strategicznie ważnym rynkiem wzrostu dla airberlin. Środkowy Wschód to znaczący ośrodek gospodarczy i przemysłowy, a Chicago to centrum handlu i logistyki Stanów Zjednoczonych. Tym samym, to nowe połączenie umożliwia nam dalszą maksymalizację synergii z naszym partnerem z sojuszu oneworld, liniami American Airlines. Od dzisiaj rozszerzamy istniejące porozumienie codeshare z American Airlines o 41 dalszych połączeń z Chicago.”

airberlin lata na nowej trasie do Chicago trzy razy w tygodniu samolotem Airbus A330-200. Od 1 maja, druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech będzie dodatkowo latała w kolejne dwa dni tygodnia, zwiększając liczbę tygodniowych lotów z trzech do pięciu. Dzięki optymalnym czasom wylotów z Berlina, lot łączony do Chicago przez Berlin jest szczególnie atrakcyjny dla podróżnych z Polski. airberlin oferuje obecnie do trzech lotów dziennie z Warszawy i Krakowa do Berlina oraz do dwóch lotów dziennie z Gdańska do niemieckiej stolicy. W Stanach Zjednoczonych, dzięki rozszerzonej umowie codeshare z American Airlines, partnerskimi liniami z sojuszy oneworld, airberlin oferuje swoim pasażerom liczne połączenia z północnoamerykańskich miast do prawie każdego regionu USA, w tym do takich miast jak Minneapolis, Nowy Orlean i Seattle.

Ta druga co do wielkości linia lotnicza w Niemczech przewiozła w 2012 r. ponad 33 mln pasażerów.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas