Menu
A+ A A-

Rumuński przewoźnik wkracza do Polski Wyróżniony

Rumuński przewoźnik wkracza do Polski

Rumuński Carpatair, największa regionalna linia lotnicza w Europie Wschodniej, wchodzi na polski rynek. Na początek uruchomi połączenie lotnicze pomiędzy Lublinem i Rzymem. Loty na tej trasie zostaną zainaugurowane 25 kwietnia br.

Loty z Portu Lotniczego Lublin do stolicy Włoch będą realizowane dwa razy w tygodniu. Samoloty z Lublina startować będą w poniedziałki i piątki o godz. 13:00, lądowanie w Rzymie na lotnisku Fiumicino zaplanowano na godzinę 15:30. Z Rzymu samoloty startować będą o godzinie 09:40, a lądowanie w Lublinie przewidziano na godzinę 12:15. Oferta przewoźnika umożliwia zarówno wyjazd na weekend, jak i dłuższy pobyt. Godziny operacji lotniczych umożliwiają przesiadki na rejsy linii lotniczych Alitalia w wielu kierunkach europejskich, ale też na połączenia krajowe w każdy zakątek Włoch.

- Port Lotniczy Lublin sukcesywnie uruchamia kolejne kierunki lotów, konsekwentnie budując siatkę połączeń. Rzym jest jednym z bardziej oczekiwanych przez mieszkańców Lublina kierunków, przede wszystkim ze względów turystycznych, ale również biznesowych. Chciałbym podkreślić, że uruchomienie tego połączenia jest m.in. efektem aktywności Zarządu Portu oraz wyrazem realnej współpracy miast partnerskich jakimi są Lublin i rumuńska Timisoara – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Trasę obsługiwać będą odrzutowe samoloty typu Fokker 100. Samoloty tego typu mogą zabrać na pokład 100 pasażerów. Rezerwacja biletów możliwa jest poprzez stronę internetową przewoźnika: www.carpatair.com lub stronę internetową Portu Lotniczego Lublin www.airport.lublin.pl. Ceny biletów, obejmujące również bagaż podręczny i bagaż rejestrowany rozpoczynają się od 79 Euro w jedną stronę.

- Cieszę się, że możemy zaoferować naszym pasażerom kolejne nowe połączenie w tym roku. To już drugie włoskie miasto dostępne w naszym rozkładzie lotów. Data uruchomienia nie jest przypadkowa. Nowe połączenie do Rzymu stwarza możliwość zaplanowania wyjazdu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Liczymy, że ta trasa będzie popularna nie tylko wśród Polonii czy turystów, ale także pielgrzymów podróżujących na różne uroczystości do Watykanu – powiedział Krzysztof Wójtowicz, Prezes Portu Lotniczego Lublin.

Carpatair to rumuński przewoźnik lotniczy będący największą regionalną linią lotniczą w Europie Wschodniej. Jego siedzibą i hubam jest Timisoara. Carpatair powstał w 1999 r. Jego fota składa się z 4 samolotów (Boening 737-300 oraz Fokker 100). Przewoźnik utrzymuje łącznie 29 połączeń lotniczych w tym pomiędzy dziesiecioma, rumuńskimi miastami oraz wiele połaczeń zagranicznych m.in. do 10 miast włoskich, 3 miast w Niemczech, 2 miast na Ukrainie, do Budapesztu (Węgry), do Aten (Grecja)oraz do Kiszyniowa (Mołdawia).

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas