Menu
A+ A A-

Ryszard Horodyński - Huawei. Produkujemy najlepsze inwertery Wyróżniony

Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji, Huawei Polska: Jakie rozwiązania informatyczne mogą wspierać transformację energetyczną?

Moja firma jest producentem jednej z najlepszych inwerterów, czyli takiego serca instalacji fotowoltaicznej, od którego faktycznie zależy, ile prądu generujemy, jak długo go generujemy. Elementy instalacji mają w sobie pewną sztuczną inteligencję, która ma wpływ na to, w taki sposób jak najbardziej optymalnie wykorzystamy inwerter. Choć nie tylko dotyczy to inwerterów.

Chodzi też np. o ładowarki do samochodów. Wszystkie te elementy można powiedzieć, są jakoś otoczone informatyką, więc na koniec to jest transformacja energetyczna, ale też transformacja cyfrowa. Wiadomo, że rozwój instalacji wiatrowych wiąże się z zainteresowaniem magazynami energii. Jako firma globalna, bo przecież działamy w ponad 170 krajach, jesteśmy w stanie dostosować swoje moce produkcyjne pod zamówienia. Kluczowa w tym jest potrzeba stabilności regulacji prawnych dla inwestorów.

Ostatnio zmienianypiątek, 10 marzec 2023 18:33
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas