Menu
A+ A A-

Belgijska CTH powiązana z Ferrero kupuje Burton’s Biscuit Wyróżniony

W ramach transakcji spółka powiązana z Ferrero przejmie sześć zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii zlokalizowanych w Blackpool, Dorset, Edynburgu, Livingston, Llantarnam oraz na wyspie Arran W ramach transakcji spółka powiązana z Ferrero przejmie sześć zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii zlokalizowanych w Blackpool, Dorset, Edynburgu, Livingston, Llantarnam oraz na wyspie Arran mat.pras

Spółka powiązana z Grupą Ferrero poinformowała o zawarciu ostatecznej umowy dotyczącej nabycia firmy Burton’s Biscuit („Burton’s”) od Ontario Teachers’ Pension Plan Board („Ontario Teachers”).

Burton’s zatrudnia około 2000 pracowników w sześciu zakładach produkcyjnych na terenie Wielkiej Brytanii, a wygenerowana sprzedaż wyniosła w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 275 milionów funtów. Burton’s produkuje ciastka ulubionych marek na rynku brytyjskim, w tym Maryland Cookies, Jammie Dodgers, Wagon Wheels, Paterson’s i Thomas Fudge’s. Historia firmy na brytyjskim rynku ciastek sięga 1935 roku. Posiada silne dziedzictwo i świadomość marki.

W ramach transakcji spółka powiązana z Ferrero przejmie sześć zakładów produkcyjnych w Wielkiej Brytanii zlokalizowanych w Blackpool, Dorset, Edynburgu, Livingston, Llantarnam oraz na wyspie Arran.

To przejęcie ma umożliwić spółce powiązanej z Ferrero zwiększenie oferty produktów na rynku słodkich ciastek, w związku ze wcześniejszym przejęciem marki ciastek Delacre, Grupy Kelsen oraz Fox’s.

Ontario Teachers’ zakupił firmę Burton’s w 2013 r. i wsparł jej rozwój dzięki ciągłym inwestycjom w marki detaliczne i portfel globalnych marek, którym towarzyszyły inicjatywy organiczne i zakup firm w celu przejęcia ich działalności. 

Doradcami finansowymi i radcami prawnymi spółki powiązanej z Ferrero były firmy Davis Polk & Wardwell, LSM legal LLP (doradztwo w dziedzinie prawa konkurencji) oraz Houlihan Lokey. 

Doradcami Ontario Teachers’ były firmy Kirkland & Ellis oraz Stamford Partners.

O spółce powiązanej z Ferrero

CTH to belgijska spółka holdingowa powiązana z Grupą Ferrero. Ferrero wraz ze spółkami powiązanymizajmuje trzecie miejsce na świecie na rynku wyrobów czekoladowych i drugie miejsce na świecie na rynku słodkich ciastek. 

O Ontario Teachers’

Ontario Teachers’ Pension Plan Board zarządza największym w Kanadzie funduszem emerytalnym dla pojedynczej kategorii zawodowej, a jego aktywa wynoszą 221,2 mld dolarów kanadyjskich (wszystkie dane liczbowe według stanu na dzień 31 grudnia 2020 r.). Posiada zdywersyfikowany portfel aktywów światowych, które w około 80% są zarządzane wewnętrznie, a roczny zwrot całego funduszu netto wynosi 9,6% od założenia w 1990 r. Ontario Teachers’ to niezależna organizacja z siedzibą w Toronto. Biuro organizacji na region Azji i Oceanii znajduje się w Hongkongu i w Singapurze, a biuro organizacji na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki – w Londynie. Ten w pełni finansowany program określonych świadczeń dokonuje inwestycji i zarządza emeryturą 331 000 nauczycieli – aktywnych zawodowo i na emeryturze – w prowincji Ontario. W celu uzyskania dalszych informacji zapraszamy na stronę otpp.com oraz na Twitter @OtppInfo.

O Grupie Burton’s Biscuit

Grupa Burton’s Biscuit to wiodący producent ciastek w Wielkiej Brytanii, który dostarcza zarówno wysokogatunkowe ciastka markowe, jak i ciastka dla marek własnych sprzedawców detalicznych. Do Grupy należą takie uznane marki jak Maryland, Jammie Dodgers i Wagon Wheels, ale prowadzi ona także wypiek ciastek dla dużych sprzedawców detalicznych i marek globalnych. Burton’s ma siedzibę w St. Albans, Wielka Brytania, jak również zakłady produkcyjne w Blackpool, Edynburgu, Llantarnam, Livingston, Dorset oraz na wyspie Arran, zatrudnia około 2000 pracowników.

Ostatnio zmienianypiątek, 04 czerwiec 2021 11:17
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas