Menu
A+ A A-

Marczuk z PFR: Pierwsze decyzje ws. umorzeń z tarczy finansowej Wyróżniony

Jak podkreślił Marczuk, na razie przedsiębiorcy powinni się z nimi zapoznać Jak podkreślił Marczuk, na razie przedsiębiorcy powinni się z nimi zapoznać mat.pras

Pierwsze decyzje ws. umorzeń z tarczy finansowej 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju zostaną ogłoszone 31 maja  i będą dotyczyć tych przedsiębiorców, którzy otrzymali subwencję w kwietniu ubiegłego roku, poinformował wiceprezes PFR Bartosz Marczuk.

Do końca tygodnia do przedsiębiorców ma trafić 70 tys. predefiniowanych wniosków dot. umorzeń.

"Pierwsze decyzje będą miały decyzje zostaną wydane 31 maja, a spłaty rozpoczną się od 25 czerwca" - powiedział Marczuk podczas konferencji prasowej.

Doprecyzował, że chodzi o przedsiębiorców, którzy z tarczy skorzystali w kwietniu 2020. W przypadku przedsiębiorców, którzy otrzymali środki w maju i w czerwcu decyzje o umorzeniu części  subwencji zapadną w następnych miesiącach, a spłaty mają rozpocząć się odpowiednio od 25 lipca i 25 sierpnia.

PFR w oparciu o kanały bankowości elektronicznej przedstawia przedsiębiorcom predefiniowane wnioski  ws. umorzeń. Dotychczas otrzymało je ok. 1 tys. przedsiębiorców, do piątku ma je otrzymać kolejne 70 tys.

Jak podkreślił Marczuk, na razie przedsiębiorcy powinni się z nimi zapoznać. Wypełniać będzie je można dopiero po upływie roku od wypłaty środków w ramach tarczy.  Ci przedsiębiorcy, którzy subwencję otrzymali w kwietniu – będą mieli obowiązek zrobić to do 18 maja. 

Spłata nieumorzonych bądź nie podlegających umorzeniu środków z tarczy rozłożona zostanie na maksymalnie 24 miesiące odbywać się będzie w nieoprocentowanych ratach. Ma się rozpocząć po upływie 13 miesięcy licząc od pierwszego pełnego miesiąca po miesiącu, w którym wypłacono subwencję.

Do programu umorzeń w ramach tarczy finansowej 1.0 przystąpi 346 770 firm, które otrzymały łącznie 60 405 mln zł. 

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas