Menu
A+ A A-

InPost nie rozważa dalszych akwizycji, skupi się na przejęciu Mondial Relay Wyróżniony

InPost nie rozważa dalszych akwizycji, skupi się na przejęciu Mondial Relay

InPost nie rozważa obecnie i nie ma "na stole" kolejnych projektów akwizycyjnych, chce natomiast skupić się na ogłoszonym dziś przejęciu francuskiej sieci Mondial Relay, poinformował prezes Rafał Brzoska.

"Dzisiaj naszym kluczowym wyzwaniem jest zamknięcie tej transakcji i rozpoczęcie pracy z lokalnym managementem nad budową tych wszystkich przewag konkurencyjnych, które budujemy w Polsce, stawiając własne paczkomaty. Dzisiaj nie rozważamy i nie mamy na stole żadnych innych pomysłów akwizycyjnych, skupiamy się na rozwoju najbardziej trzech kluczowych rynków: Polska, Wielka Brytania i Francja" - powiedział Brzoska podczas wideokonferencji prasowej.

We Włoszech startowe kilkadziesiąt urządzeń właśnie zaczyna się poszerzać o nowe instalacje. Natomiast jest chodzi o dynamikę przyrostu sieci w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji, to tu jest skoncentrowane ok. 85% uwagi InPostu, podkreślił.

Ambicją na ten rok to rozstawienie w Wielkiej Brytanii do 2 000 nowych paczkomatów.

"Tak, jak komunikowaliśmy w trakcie IPO, ok. 5 000 nowych urządzeń mamy ambicję postawić w Polsce, w Wielkiej Brytanii - ok. 2 000. We Francji - biorąc pod uwagę, że oficjalne zamknięcie transakcji nastąpi zapewne z końcem II kwartału, nasz realny wpływ to kilkaset urządzeń. W skali całej sieci szacowałbym na 7 000 - 8 000" - podsumował prezes.

InPost poinformował dziś, że planuje akwizycję Mondial Relay - wiodącej francuskiej platformy dostaw przesyłek e-commerce, za ok. 565 mln euro (ok. 2,6 mld zł). Spółka liczy na zamknięcie transakcji do końca II kw. br.

Zakładane strategiczne efekty akwizycji to m.in. zwiększenie wolumenów obsługiwanych przesyłek - w 2020 roku łącznie 440 mln sztuk, zwiększenie zasięgu geograficznego i sieci obsługi do 28 000 punktów, wskazał InPost.

Firma Mondial Relay, założona w 1997 roku, jest wiodącym dostawcą przesyłek dla e-commerce na rynku europejskim. Posiada około 15 800 punktów odbioru i nadania we Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim (stan na luty 2021). We Francji jest drugą co wielkości siecią, obejmującą 11 000 punktów oraz 4 centra dystrybucyjne. W 2020 roku obsłużyła 131 mln przesyłek, co czyni ją największym niezależnym graczem we Francji pod względem wolumenu.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekraczała 10 770 urządzeń na koniec 2020 r. W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas