Menu
A+ A A-

Przegląd informacji ze spółek ISBNews Wyróżniony

Tauron Polska Energia podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) dokumentację dotyczącą programu emisji obligacji podporządkowanych do kwoty 450 mln zł Tauron Polska Energia podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) dokumentację dotyczącą programu emisji obligacji podporządkowanych do kwoty 450 mln zł unsplash

Przegląd informacji ze spółek ISBNews: Unibep, Eurocash Arteria, Echo Development, Budimex, Grupa PZU.

Unibep

podpisał umowę z Towarzystwem Budownictwa Społecznego Warszawa Północ na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Pełczyńskiego w Warszawie, podała spółka. Wartość umowy to ok. 57 mln zł netto.

Eurocash

zawarł umowę inwestycyjną, na podstawie której nabędzie 49%, a docelowo 50% udziałów w spółce Arhelan, prowadzącej ponad 100 sklepów detalicznych w północno-wschodniej Polsce, podała spółka. Umowa określa również zasady współpracy Arhelanu z Grupą Eurocash, w tym docelowego funkcjonowania Arhelanu w ramach struktur franczyzowych sieci Delikatesy Centrum pod logo Polskie Sklepy Arhelan oraz Delikatesy Centrum.

Arteria

W wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż 681 084 akcji Arterii stanowiących ok. 15,95% kapitału i uprawniających do tyluż z ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu nie został przyjęty żaden zapis na akcje, podał pośredniczący w wezwaniu Trigon Dom Maklerski.

Tauron Polska Energia

podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) dokumentację dotyczącą programu emisji obligacji podporządkowanych do kwoty 450 mln zł, podała spółka. Środki z emisji mogą zostać przeznaczone na finansowanie potrzeb bieżących i inwestycyjnych, w tym na przedsięwzięcia związane z Zielonym Zwrotem Taurona.

Columbus Energy

zawarł z osobą fizyczną, będącą 100-proc. właścicielem spółki Archeton, porozumienie w sprawie zakupu marki Archeton wraz z całym biznesem, w drodze utworzenia spółki joint venture, podał Columbus.

Wasko

podpisało umowę z Centrum Informatyki Resortu Finansów (CIRF) na wykonanie zamówienia polegającego na rozbudowie macierzy dyskowych Hitachi VSP G800 za maksymalną kwotę 8,28 mln zł brutto, podała spółka.

CSR Budimeksu

Jednym z celów Strategii CSR Budimeksu na lata 2021-2023 jest zwiększenie potencjału innowacyjnego firmy dzięki współpracy ze startupami, poinformował członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi Cezary Mączka. W związku z tym spółka rozważa inwestycje w młode firmy.

Grupa Mercor

pozyskała zamówienia o wartości około 31,8 mln zł w lutym 2021 r., co oznacza wzrost o 14% w skali roku.

KGHM

zakończył zasadnicze prace związane z testem na utratę wartości kopalni Franke oraz zasadnicze prace związane z weryfikacją wartości odzyskiwalnej aktywów w postaci udziałów/akcji jednostek zależnych oraz certyfikatów iInwestycyjnych funduszy zarządzanych przez KGHM TFI, podała spółka. W skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym uwzględni odpisy dla kopalni Franke - 45 mln zł - oraz WPEC w Legnicy - 41 mln zł.

Ministerstwo Aktywów Państwowych

nie pracuje nad połączeniem Taurona Polskiej Energii z Polską Grupą Energetyczną (PGE), poinformował wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, odnosząc się do sugestii związkowców Grupy Tauron na temat możliwego takiego połączenia.

Eurocash

W ramach ogłoszonego przez grupę Eurocash w ub.r. programu emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, spółka zamierza powracać do emisji obligacji, ale nie zachodzi konieczność, by dzięki nim finansować bieżącą działalność, poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek.

Eurocash

planuje wprowadzić ofertę Frisco.pl do kolejnego dużego miasta w II kw. 2021 roku. Zakłada, że naturalnym rocznym wzrostem sprzedaży tej platformy jest poziom ok. 30% r/r (wobec ok. 60% wzrostu r/r w ub.r.), poinformował ISBnews członek zarządu i dyrektor finansowy Jacek Owczarek. Ekspansja Frisco.pl w dużych miastach ma zostać przyspieszona do 2 lat zamiast wcześniej planowanych 2-3 lat, dodał.

CDRL

właściciel marki Coccodrillo - notuje dynamiczną sprzedaż online w Rumunii i planuje rozpocząć pracę nad kolejnymi e-sklepami dla Armenii, Rosji i Białorusi w drugiej połowie roku, poinformował ISBnews wiceprezes Tomasz Przybyła. 

AC SA

zarekomendowało walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy w wysokości 2,2 zł na jedną akcję z zysku netto za 2020 rok, podała spółka.

Ronson Development

spodziewa się podobnej r/r marży brutto w 2021 r., poinformował dyrektor finansowy Yaron Shama.

Grupa PZU

planuje przyjąć wkrótce strategię zrównoważonego rozwoju uwzględniającą czynniki ESG - środowiskowe (environmental), społeczną odpowiedzialność (social responsibility) oraz ład korporacyjny (corporate governance), podał PZU. Strategia ESG będzie zawierała wskaźniki efektywności, obejmie też kluczowe inicjatywy wspierające ich realizację, m.in. politykę zrównoważonego inwestowania, zaznaczono. 

Zarząd X-Trade Brokers

Domu Maklerskiego zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom przeznaczenia 210,12 mln zł z zysku netto za 2020 r. na dywidendy, tj. wypłaty 1,79 zł na akcję, podała spółka.

mBank

wprowadził usługę umożliwiającą otwarcie konta całkowicie zdalnie, dzięki użyciu e-dowodu, podał bank.

Ronson Development

ocenia, że 651 mieszkań w ofercie na koniec 2020 r. to zbyt mało i zamierza zwiększyć wielkość oferty do "bliżej 1000" na koniec I kwartału br., poinformował wiceprezes, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Andrzej Gutowski.

Zarząd Ronsona

ocenia, że będzie w stanie rekomendować dywidendę za 2020 r. zgodnie z obowiązującą polityką, poinformował prezes Boaz Haim.

Echo Investment

sprzedało Biura przy Willi, będące częścią kompleksu Browary Warszawskie, na rzecz KGAL Group za około 86,7 mln euro, podała spółka.

LPP

podpisała z rosyjską spółką deweloperską długoterminową umowę najmu w moskiewskim parku przemysłowym, podała spółka. Dzięki nowemu obiektowi spółka planuje potroić liczbę realizowanych zamówień internetowych w tym regionie.

KGHM

podjął współpracę z SAP oraz partnerami (ITPossible, Profitia Management Consultants i Aiconic), aby przyspieszyć wdrożenie przez firmę portfolio rozwiązań SAP Ariba Strategic Sourcing, podał SAP.

PCC Exol

Zakończenie przez PCC Exol budowy instalacji oksyalkilatów, obejmującej linię produkcyjną wraz z bazą magazynową o wartości ok. 62 mln zł, planowane jest na czerwiec 2021 roku, podała spółka.

Ronson Development

planuje co najmniej utrzymać w tym roku tempo uruchamiania nowych inwestycji i sprzedaży mieszkań na poziomie z ub.r., poinformowali członkowie zarządu.

Ronson Development

odnotował 40,14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 17,41 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

PCC Exol

odnotował 40,22 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 28,3 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Vivid Games

spodziewa się wyniku netto na poziomie -0,32 mln zł zarówno w lutym br., jak i narastająco w okresie styczeń-luty 2021 r., podała spółka, prezentując szacunkowe wstępne dane.

Asseco Poland

Skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej Asseco Poland za 2020 r. wynosi 401,6 mln zł, w tym 133,9 mln zł to wynik za sam czwarty kwartał 2020 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane.

Sprzedaż Frisco.pl

zwiększyła się o ok. 60% r/r w 2020 roku, podał właściciel spółki - Grupa Eurocash.

Eurocash

odnotował 61,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 69,86 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas