Menu
A+ A A-

Przegląd informacji ze spółek ISBNews Wyróżniony

Przegląd informacji ze spółek ISBNews

Przegląd informacji ze spółek ISBNews. 

Polska Grupa Energetyczna (PGE)

podpisała z Komitetem Protestacyjno-Strajkowym GK PGE, który reprezentuje 64 związki zawodowe, porozumienie w kwestiach dotyczących etatyzacji w grupie kapitałowej, podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)

zaleciła PKO Bankowi Polskiemu (PKO BP) wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 r. i wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie - bez konsultacji z nadzorem - działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, podał bank.

Novaturas

miał 32,9 mln euro przychodów w 2020 r., o 82% mniej r/r, podała spółka, powołując się na wstępne dane. Novaturas miał w tym czasie 48,5 tys. klientów, o 83% mniej r/r.

Sfinks Polska

nie planuje przejęć sieci gastronomicznych ani większych inwestycji, poinformował ISBnews.TV prezes Sylwester Cacek.

Sfinks Polska

chce otwierać 6-8 restauracji franczyzowych rocznie. W planach jest rozwój delivery, kuchni multibrandowych, usprawnienie dostaw i marek wirtualnych, poinformował ISBnews.TV prezes Sylwester Cacek.

Kryzysu nie przetrwa 40% punktów gastronomicznych, ale ci którym się to uda powinni sobie całkiem nieźle poradzić, ocenił prezes Sfinks Polska Sylwester Cacek w rozmowie z ISBnews.TV. Spółka nie planuje składania pozwu wobec Skarbu Państwa za lockdown.

CD Projekt

otrzymał zawiadomienie o złożeniu przed Sądem Okręgowym USA dla okręgu Centralnej Kalifornii drugiego cywilnego pozwu zbiorowego przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" oraz "OTGLF" i opartych na akcjach spółki, podał CD Projekt.

Polenergia Dystrybucja

- spółka zależna Polenergii - przystąpiła do realizacji planu inwestycyjnego na lata 2021-2026, który zakłada łącznie 105 mln zł nakładów, podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)

zaleciła Santander Bank Polska wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 r. i wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie - bez konsultacji z nadzorem - działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, podał bank.

Akcjonariusze Synektika

zdecydują podczas walnego zgromadzenia, zwołanego na 11 lutego 2020 r., o przeznaczeniu 3,84 mln zł z zysku za rok obrotowy 2019 (październik 2019 - wrzesień 2020) na wypłatę dywidendy, tj. 0,45 zł na akcję, podała spółka.

Comarch

uruchomił e-usługi z zakresu infrastruktury drogowej w województwie dolnośląskim, podała spółka.

Biuro Inwestycji Kapitałowych (Grupa BIK)

podpisało umowy najmu na ponad 22 tys. m2 powierzchni magazynowej i biurowej w 2020 r., podała spółka. Pomimo pandemii posiadane obiekty pozostają praktycznie w całości skomercjalizowane. Aktualnie Grupa BIK planuje rozbudowę centrów logistycznych pod Wrocławiem i Sosnowcem. Deweloper powierzchni komercyjnych poszukuje również gruntów pod nowe inwestycje, podano także.

ORLEN

W dwóch rafineriach należących do Orlen Południe: Jedliczu i Trzebini przerobiono ok. 253,7 tys. ton polskiej ropy naftowej w 2020 roku, podała spółka. W 2019 roku przerobiono 300,5 tys. ton polskiej ropy. 

Brand24

miał 3 470 aktywnych klientów na koniec 2020 r., co oznacza wzrost o 260 klientów kw/kw, podała spółka. Jest to również 8-proc. wzrost netto aktywnych użytkowników w porównaniu z III kwartałem 2020 r.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK, spółka z Grupy PGE)

będzie kontynuowała przygotowania projektu nowego źródła niskoemisyjnego w Elektrowni Rybnik w wariancie bloku gazowo-parowego o mocy ok. 800 MW, podało PGE.

Columbus Energy

zwołał nadzwyczajne walne zgromadzenie na 10 lutego 2021 r. w sprawie podjęcia uchwał o podwyższenia kapitału zakładowego: o kwotę nie większą niż 7 555 002,84 zł poprzez emisję nie więcej niż 3 997 356 akcji serii B, o kwotę nie większą niż 20 769 228,90 zł poprzez emisję nie więcej niż 10 989 010 akcji serii C oraz o kwotę nie większą niż 7 195 999,23 zł poprzez emisję nie więcej niż 3 807 407 akcji serii D - wszystkie z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, wynika z projektów uchwał.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)

zaleciła mBankowi wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie - bez konsultacji z nadzorem - działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych, podał bank.

Rada nadzorcza Banku Pekao 

powołała trzech wiceprezesów zarządu - Błażeja Szczeckiego i Wojciecha Werochowskiego, dotychczas związanych z Bankiem Pekao, oraz Jerzego Kwiecińskiego, podał bank. Błażej Szczecki i Wojciech Werochowski dołączą do bieżącej, wspólnej kadencji zarządu banku 15 stycznia 2021 r., natomiast Jerzy Kwieciński - 1 lutego 2021 r.

Ursus

w restrukturyzacji zwrócił się do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) o wydłużenie do 31 marca 2021 r. terminu na rozliczenie należności wynikającej z umowy pożyczki w kwocie 15,5 mln zł plus odsetki, podała spółka.

Spółka Marion

na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku rozpocznie sprzedaż maseczek z opracowaną przez NanoGroup powłoką chroniącą przed wirusami, bakteriami i grzybami, podało NanoGroup.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF)

zaleciła Bankowi Pekao wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 roku, w tym także niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz niepodejmowanie - bez konsultacji z nadzorem - działań mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, w tym wykupów akcji własnych, podał bank.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas