Menu
A+ A A-

Lublin Airport - nowa obsługa towarowa Wyróżniony

Obecna infrastruktura pozwala nam na uzyskanie gotowości operacyjnej już na początku roku 2021 Obecna infrastruktura pozwala nam na uzyskanie gotowości operacyjnej już na początku roku 2021 mat.pras

Port Lotniczy Lublin chce zwiększyć przychody w czasie epidemii koronawirusa i w tym celu na początku 2021 r. planuje rozpocząć obsługę samolotów z towarem.

Według założeń, usługi cargo mają stanowić 20% całego przychodu spółki.

Sektor lotniczy jest jedną z branż najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa. Poważne spadki przychodów zaliczyły wszystkie działające w Polsce lotniska. To efekt zmniejszonej listy pasażerów i odchudzania przez przewoźników siatki połączeń. Port Lotniczy Lublin, który dotychczas specjalizował się tylko w obsłudze pasażerów, w przyszłym roku ma rozszerzyć swoją ofertę o usługi cargo. 

"Obecna infrastruktura pozwala nam na uzyskanie gotowości operacyjnej już na początku roku 2021. Będziemy mogli obsługiwać samoloty z cargo, a także towary przewożone ciężarówkami, np. transport RFS (cargo lotnicze przewożone na kołach). W planie mamy jednak rozbudowę obiektu, która pozwoli nam na rozszerzenie zakresu świadczonych usług, chociażby o towary łatwo psujące się, czy wymagające specjalistycznego przechowywania i obsługi" - powiedział ISBnews prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Usługi cargo mają być dedykowane przede wszystkim do sektorów: rolno-spożywczego, przemysłowego - głównie maszyny, motoryzacja i rynek lotniczy, a także drzewno-meblowego. W planach jest także wejście w usługi e-commerce. 

"Port Lotniczy Lublin do tej pory tracił możliwości obsługi samolotów z towarem, ponieważ nie posiadał stosownych zezwoleń. Z tego powodu potencjał portu nie był wykorzystywany w pełni, także w okresie pandemii nie było możliwości zdobywania dodatkowych przychodów w tym zakresie. Obsługa cargo zwiększa atrakcyjność portu lotniczego względem przewoźników, gdyż daje szansę liniom lotniczym na uzupełnienie ich przychodów z przewozu pasażerów o element przewozu cargo. Uzupełniając swoją ofertę o moduł cargo, Port Lotniczy Lublin zwiększa swoją atrakcyjność względem linii lotniczych, które chciałby pozyskać" - dodał Hawryluk. 

Według założeń Portu Lotniczego Lublin, usługi cargo mają stanowić 20% całego przychodu spółki.

Port Lotniczy Lublin rozpoczął działalność w grudniu 2012 roku. Lotnisko, znajdujące się w Świdniku, obsługuje aglomerację lubelską, stanowiąc katalizator rozwoju gospodarczego regionu (m.in. rozwój turystyki przyjazdowej). Obszar oddziaływania lotniska obejmuje także Białoruś oraz Ukrainę Zachodnią. Port Lotniczy Lublin współpracuje z takimi przewoźnikami, jak Eurowings, LOT, Ryanair czy WizzAir.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas