Menu
A+ A A-

Goldman Sachs podniósł prognozę cen miedzi do 7 000 USD/t Wyróżniony

Rewizja jest spowodowana największym od ponad 15 lat deficytem miedzi na rynku oraz rosnącym popytem Rewizja jest spowodowana największym od ponad 15 lat deficytem miedzi na rynku oraz rosnącym popytem Photo by Ra Dragon on Unsplash

Analitycy Goldman Sachs podnieśli prognozę cen miedzi w perspektywie 3, 6 i 12 miesięcy do odpowiednio 7 000, 7 250 oraz 7 500 USD/t, wobec 6 000, 6 250 i 6 500 USD/t wcześniej.

"Rewizja jest spowodowana największym od ponad 15 lat deficytem miedzi na rynku oraz rosnącym popytem (szczególnie ze strony Chin) w związku z otwieraniem się gospodarek oraz programami stymulacyjnymi. Ceny miedzi powinny również się umacniać w związku ze słabym dolarem" . Ceny miedzi na giełdzie w Nowym Jorku tutaj...

Analitycy zwrócili uwagę, że po marcowych spadkach, ceny miedzi wzrosły aż o 40%. Ich zdaniem, stabilizacja z końca III kw. jest jedynie chwilowa, a trend wzrostowy będzie kontynuowany.

Według Goldman Sachs, rosnący popyt wpłynie na decyzje o wspieraniu kolejnych inwestycji, celem zrównoważenia rynku w latach 2024-2025, a cena 7 000 USD/t będzie średnią, przy której inwestycje staną się opłacalne.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas