Menu
A+ A A-

Komputronik 4,2 mln zł zysku netto - wstępny szacunek Wyróżniony

Komputronik 4,2 mln zł zysku netto - wstępny szacunek

- Komputronik w restrukturyzacji miał 5,5 mln zł zysku EBITDA i 4,2 mln zł zysku netto w I kwartale roku obrotowego 2020/2021, podała spółka, prezentując wstępne dane.

"Emitent szacuje, iż w pierwszym kwartale roku finansowego 2020/2021 (zakończonym w dniu 30 czerwca 2020 roku), nastąpiła poprawa wyników finansowych. Zostały przeprowadzone istotne gruntowne działania restrukturyzacyjne, polegające na: zmniejszeniu liczby pracowników i współpracowników (także w ramach konsolidacji operacyjnej spółek w grupie), zmniejszenia liczby sklepów własnych o jednostki mogące w najbliższej przyszłości utracić rentowność, redukcji kosztów wynajmu powierzchni komercyjnych i zmniejszenia wielkości pozostałych kosztów rzeczowych.

Dodatkowo emitent skoncentrował się na sprzedaży wybranych grup towarowych o najwyższej stopie zwrotu, rozwinął ofertę usługową i poprawił warunki zakupu u niektórych dostawców".

W efekcie wprowadzonych zmian i działań, pomimo zmniejszenia przychodów w pierwszym kwartale 2020 r. o około 19% (w porównaniu do 2019 roku) do 268 mln zł, Komputronik uzyskał analogiczny wynik na sprzedaży, jak w zeszłym roku - czyli około 30 mln zł. Ze względu na obniżenie kosztów działania o ponad 22% (na co miało wpływ także uzyskanie wsparcia rządowego w ramach tzw. tarczy antykryzysowej), przy utrzymaniu dochodów, w pierwszym kwartale finansowym spółka osiągnęła szacunkowy zysk EBITDA na poziomie 5,5 mln zł. Zysk netto szacowany jest w I kwartale na wartość 4,2 mln zł, podano także.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas