Menu
A+ A A-

Gaz-System ma pozwolenie na użytkowanie gazociągu Brzeg - Zębice - Kiełczów Wyróżniony

Wybudowany odcinek gazociągu o średnicy 1 000 mm i długości ok. 49 km jest elementem gazowego Korytarza Północ-Południe Wybudowany odcinek gazociągu o średnicy 1 000 mm i długości ok. 49 km jest elementem gazowego Korytarza Północ-Południe mat.pras

- Gaz-System uzyskał pozwolenie na użytkowanie gazociągu Brzeg - Zębice - Kiełczów, który jest elementem inwestycji Zdzieszowice - Wrocław, podała spółka.

Wybudowany odcinek gazociągu o średnicy 1 000 mm i długości ok. 49 km jest elementem gazowego Korytarza Północ-Południe. Gazociąg łączy zespół zaporowo-upustowy Kiełczów z węzłem gazowym Skarbimierz i gazociągiem relacji Zdzieszowice - Brzeg. W ramach inwestycji powstała wzdłuż gazociągu linia światłowodowa oraz infrastruktura niezbędna do jego obsługi, podano w komunikacie.

"W czasie pandemii Gaz-System podjął szereg działań mających na celu utrzymanie ciągłości prowadzenia inwestycji przy zapewnieniu standardów bezpieczeństwa pracownikom zarówno wykonawcy, nadzoru inwestorskiego, jak i naszej spółki. Dzięki wdrożonym procedurom możemy zgodnie z planem oddać do eksploatacji pierwszy odcinek inwestycji Zdzieszowice - Wrocław" - skomentował wiceprezes Artur Zawartko, cytowany w komunikacie.

W ramach inwestycji zostały wybudowane trzy zespoły zaporowo-upustowe: w Nadolicach, Sobocisku i Godzikowicach oraz dwie stacje ochrony katodowej: w Śliwicach oraz Godzikowicach. Powstał także gazociąg o długości ok. 0,3 km od zespołu zaporowo-upustowego Godzikowice do istniejącej stacji pomiarowej w Godzikowicach.

"Podczas budowy wykonano cztery przewierty HDD DN1000 o długości od 597 m do 1 180 m i jeden przewiert Direct Pipe o długości 448 m - pod rzekami oraz drogą wojewódzką. Ponadto zrealizowano ponad trzydzieści mniejszych przecisków i przejść podziemnych, pokonując przeszkody terenowe na trasie gazociągu" - czytamy dalej.

Koszt budowy pierwszego odcinka gazociągu (Brzeg - Zębice - Kiełczów) szacowany jest na ok. 288 mln zł. Na podstawie podpisanej w grudniu 2016 r umowy, budowa gazociągu była dofinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dofinansowanie obejmujące cały gazociąg Zdzieszowice - Wrocław, łącznie z odcinkiem relacji Zdzieszowice - Brzeg, wynosi ponad 340 mln zł, podano także.

Ostatnio zmienianywtorek, 02 czerwiec 2020 22:13
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas