Menu
A+ A A-

Lotnisko Zielona Góra – Babimost. Rekordowy wzrost Wyróżniony

Lotnisko Zielona Góra – Babimost. Rekordowy wzrost

Lotnisko Zielona Góra – Babimost, zarządzane przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL), zanotowało w styczniu rekordowe wyniki zarówno pod względem liczby obsłużonych pasażerów, jak również wykonanych operacji lotniczych.

2020 rok rewelacyjnie rozpoczął się dla Lotniska Zielona Góra – Babimost. W styczniu port lotniczy obsłużył 2811 osób. To więcej o 1336 osób (wzrost o 90.6 proc.), które w analogicznym okresie ubiegłego roku wybrało zielonogórskie lotnisko. Natomiast łączna liczba operacji lotniczych w styczniu 2020 roku wyniosła dokładnie 181.

A tak na lotnisku w Zielona Góra - Babimost było w roku 2017.

Tak dobre wyniki ukazują dynamikę wzrostu ruchu pasażerskiego na zielonogórskim lotnisku, która nie jest już zjawiskiem sezonowym. Wyraźnie widoczna tendencja świadczy o coraz silniejszej pozycji najmniejszego lotniska w Polsce.

Ogromny wpływ na to miała zmiana w siatce połączeń rejsowych, które także zostały dopasowane do dalszych połączeń długodystansowych Polskich Linii Lotniczych LOT. Od czerwca 2019 roku PLL LOT zdecydowały o podwojeniu rejsów na trasie Zielona Góra – Warszawa. Połączenia są realizowane rano i wieczorem w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Z kolei w środę i niedzielę oferowany jest jeden rejs dziennie.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas