Menu
A+ A A-

Festiwal Motor Valley 2019 odbędzie się w Modenie Wyróżniony

Festiwal Motor Valley 2019 odbędzie się w Modenie foto. Emilia Romagna

Po raz pierwszy w historii Modena będzie gościć Festiwal Motor Valley. Do tej pory ten włoski festiwal motoryzacyjny odbywał się w Bolonii.

Od 16 do 19 maja w Modenie odbędzie się tegoroczna edycja Motor Valley. W trakcie tej ważnej imprezy motoryzacyjnej będą prezentowane najlepsze samochody, produkowane w Motoryzacyjnej Dolinie znajdującej się we włoskim regionie Emilia Romagna. Festiwal ten będzie połączony z prezentacją lokalnej kuchni oraz włoskiej kultury i sztuki.

 

Motoryzacyjna Dolina

Część Regionu Emilia Romagna uważana jest za “Dolinę Motoryzacyjną” potocznie nazywaną Motor Valley ze względu na ogromny wkład w rozwój włoskiego i światowego przemysłu motoryzacyjnego. Jest jedynym miejscem na świecie, w którym powstają prawdziwe “perełki” przemysłu samochodowego. To właśnie tu produkowane są słynne: Ferrari, Maserati, Lamborghini i Ducati. Jest to równie miejsce narodzin Enzo Ferrari, czyli ojca samochodów Ferrari. Wszystkie te marki zgromadzone są w tym samym regionie, zaledwie kilka kilometrów od zabytkowych miast sztuki: Modeny, Bolonii i Parmy.

Oprócz działalności przemysłowej, w Motor Valley funkcjonuje 15 motoryzacyjnych muzeów zlokalizowanych przy słynnych fabrykach motoryzacyjnych oraz 16 prywatnych kolekcji zabytkowych samochodów i motocykli m.in. Muzeum Ferrari w Maranello, Muzeum Casa Enzo Ferrari w Modenie, a także Muzeum Ducati w Bolonii. W regionie Emilia Romagna znajdują się  także cztery tory wyścigowe do zawodów sportowych, na które co roku przybywa ponad 1,2 mln turystów, 16 500 firm i 66 326 pracowników. Ponadto, wzdłuż starej Via odbywa się legendarny wyścig samochodowy Mille Miglia, czyli wyścig starych samochodów, który rozpoczyna się w Brescii w północnej części Włoch i ciągnie się wzdłuż regionu Emilia Romagna aż do Rzymu.

Kultura i sztuka w Modenie

Podczas Festiwalu Motor Valley 2019 turyści poza atrakcjami związanymi z motoryzacją, będą mogli zwiedzić historyczne miasto, czyli pełną zabytków UNESCO Modenę. Pobyt w tym mieście będzie też okazją do spróbowania przysmaków regionalnej włoskiej kuchni, a także poznania kultury i sztuki tego regionu. To właśnie w Modenie znajduje się kultowa restauracja szefa kuchni Massimo Bottura, która została trzykrotnie nagrodzona gwiazdką Michelin. Lokal ten jest szczególnie polecany do odwiedzenia przez turystów.

Bogaty program Festiwalu

Motor Valley Festiwal przeznaczony jest nie tylko dla fanów motoryzacji, ale także dla osób, które chcą odbyć kilkudniową, niezapomnianą wycieczkę. Poza pokazami i wyścigami samochodowymi pomysłodawcy przygotowali również inne atrakcje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających. Oto co przygotowali organizatorzy na cztery festiwalowe dni: 

16-19 maja – centrum miasta Palazzo Ducale w Modenie - Dziedziniec Honorowy: od 11:00 do 23:00, wystawa najlepszych marek z regionu Motor Valley.

17 maja wieczorem – centrum miasta Piazza Roma w Modenie: A Ferrari Tribute, pokaz skupiający historyczne Ferraris z całej Europy; samochody te otworzą paradę MilleMiglia, która odbędzie się następnego dnia.

17 - 19 Maj –  Piazza Matteotti: w Modenie "Piazza del Gusto", będzie miejscem degustacji najlepszych tradycyjnych potraw, w tym Tigelle, Parmigiano Reggiano, Traditional Balsamic Vinegar z Modeny, Lambrusco i Amarene Brusche oraz Modena PDO Ham.

18 maja 6.45-12.30 – Park Novi Sad: MilleMiglia, prezentacja “Najpiękniejszego wyścigu na świecie”- Enzo Ferrari.

17-19 maja – Piazza Grande: Wystawa samochodów Pagani z okazji 20-lecia Zondy.

18 maja – Park Narodowy Novi Sad: Pokaz Formuły 1 Pit Stop.

18-19 maja –  Autodromo di Modena: Wystawa najnowszych samochodów. Na torze wyścigowym Modena zostaną zaprezentowane auta z okazji Motor1days. 100 najnowszych modeli samochodów przeprowadzi testy torowe, drogowe i terenowe, wyzwania z wirtualnymi symulatorami, a także jedne z najpiękniejszych samochodów prezentowanych na padoku www.motor1days.com

Organizatorzy Festiwalu Motor Valley 2019 przygotowali dla turystów przybywających na tą imprezę specjalne pakiety. Warto wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom i pozwoli cieszyć się niezwykłymi chwilami w regionie Emilia Romagna. Motor Valley jest nie tylko atrakcyjnym miejscem dla turystów w trakcie festiwalu motoryzacyjnego, ale jest również przez cały rok można tu znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji spędzenia czasu.

Pakiety wakacyjne na Festiwal i wycieczkę do Motor Valley:

Więcej informacji na temat regionu Emilia Romagna można znaleźć na stronie:

Więcej informacji na temat wyścigu Mille Miglia:

                                     

 źródło: materiały prasowe

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas