Menu
A+ A A-

Doskonałe wyniki EPP na JSE w 2018 r. Wyróżniony

Doskonałe wyniki EPP na JSE w 2018 r. fot. facebook.com/shapingthefaceofretail

EPP, spółka inwestującą w sektorze nieruchomości handlowych w Polsce, przyniosła inwestorom na giełdzie w Johannesburgu (JSE) roczną stopę zwrotu w wysokości 21%.

Oznacza to najwyższy wynik wśród spółek indeksu nieruchomości na tym parkiecie i stanowi znaczącą różnicę w porównaniu do rocznego wskaźnika referencyjnego indeksu (SAPY) na poziomie -25%.

Prezes EPP, Hadley Dean, stwierdził, że ten korzystny wynik potwierdza skuteczność strategii rozwoju spółki.  –  Koncentracja na nieruchomościach handlowych zlokalizowanych w Polsce daje nam wyraźną przewagę nad konkurentami, posiadającymi ekspozycję także na innych rynkach, które nie są tak mocne jak rynek polski –  powiedział Dean.  

Według danych Anchor Stockbrokers, EPP jest jedną z zaledwie kilku spółek z rynku nieruchomości notowanych na JSE, które w ubiegłym roku zapewniły inwestorom pozytywne zwroty z posiadanych akcji. Podczas debiutu na JSE w sierpniu 2016 r. spółka ogłosiła strategię skupiania się na rynku nieruchomości handlowych. Od tego momentu do chwili obecnej EPP podwoiła wielkość swojego portfolio, dodając w samym 2018 r. ponad 240 000 m²  powierzchni do wynajęcia (GLA) i zwiększając całkowitą wartość posiadanych nieruchomości do ponad 2 mld euro.

W 2019 EPP stawia na nowe przedsięwzięcia i planuje zakup sześciu nowych nieruchomości. – Z zadowoleniem oczekujemy zwiększenia naszej powierzchni najmu o kolejne 184 000 m²  w lokalizacjach handlowych wysokiej jakości – powiedział Dean. – Ten rok będzie kolejnym etapem umacniania naszej pozycji, jako dominującego gracza na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski.

Otwarcie nowej inwestycji EPP, Galerii Młociny, oczekiwane jest w drugim kwartale br. – Nasza flagowa nieruchomość w Warszawie będzie perłą w koronie naszego portfolio –  mówi Dean.


***

O EPP:

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem wielkości posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Spółka działa według formuły REIT, a jej portfel obejmuje 19 obiektów handlowych oraz sześć biurowych o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 835 000 m², a także dwa obiekty wielofunkcyjne w realizacji. Projekty EPP zlokalizowane są
w 20 największych miastach Polski.
Celem EPP jest budowanie wartości dla akcjonariuszy i zapewnianie konsumentom pozytywnych doświadczeń zakupowych. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE)
i Luksemburgu (Euro MTF).

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas