Menu
A+ A A-

Laureaci nagród Wektory Biznesu 2018 Wyróżniony

Laureaci nagród Wektory Biznesu 2018

Wektory Biznesu przyznawane są wybitnym osobistościom ze świata gospodarki, polityki, kultury i mediów.

Statuetki trafiają do osób, które wyznaczają godne naśladowania kierunki działań w polskiej gospodarce oraz cenne innowacyjne rozwiązania. Nagroda Wektora przyznawana jest przez Pracodawców RP.  Andrzej Kozłowski został wyróżniony za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań Internetu Wszechrzeczy celem budowy polskich Smart Cities. 

Wektory Biznesu przyznawane są od 2002 roku. W tym roku w gronie laureatów, prócz Prezesa Emitel SA znaleźli się m.in. Wanda Buk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex, Adam Rozwadowski, założyciel Centrum Medycznego Enel-Med S.A. Nagrodę Superwektora 2018 otrzymał Zbigniew Jagiełło – Prezes PKO Bank Polski.

Pomagamy włodarzom miast walczyć ze smogiem, mieszkańcom bezpieczniej przemieszczać się a kierowcom sprawniej poruszać się po mieście. We współpracy z samorządami tworzymy cały ekosystem, łącząc rozwiązania i usługi różnych firm, stwarzając szansę na szybszy rozwój Inteligentnych Miast. Na otrzymane dzisiaj wyróżnienie zapracował cały zespół Emitel. Traktuję je jako prolog do większego dzieła, które zamierzamy tworzyć w zakresie rozwiązań Smart Cities. Obiecuję też, że nadal będziemy utrzymywać nastawienie na niezawodność i innowacje. A jak powiedział Winston Churchill - Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę - podsumował Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel.


Emitel jest pionierem wdrożeń rozwiązań w zakresie Internetu Rzeczy oraz Smart Cities w Polsce. Jako jedna z pierwszych firma rozpoczął realizację nowatorskich projektów we współpracy z samorządami. Co istotne, Emitel tworzy cały ekosystem, łącząc rozwiązania i usługi innych firm, stwarzając szansę na szybszy rozwój nowego segmentu biznesu, w ten sposób odpowiadając na szanse jakie stwarza Gospodarka Innowacyjna 4.0. Budowana przez spółkę sieć transmisyjna na potrzeby IoT/SmartCity bazuje na technologii Long Range Radio, która pozwala wprowadzać rozwiązania IoT zanim powstanie w naszym kraju sieć 5G. W ramach udostępnionej przez Emitel sieci samorządy mogą wdrażać pierwsze rozwiązania, które poprawią standard życia mieszkańców, na przykład pomogą w walce z problem zanieczyszczenia środowiska. Projekty realizowane przez Emitel są otwarte dla wszystkich podmiotów zainteresowanych współpracą i tworzeniem oraz sprzedażą własnych usług na bazie transmisji w sieci działającej w systemie Long Range Radio. Pilotażowe projekty Emitel realizuje w kliku polskich miastach, ostatnio nawiązał współpracę z władzami Wrocławia.

Aby tworzyć rozwiązania Inteligentnych Miast niezbędne jest zapewnienie systemów komunikacyjnych, łączących czujniki i urządzenia monitorujące z systemami gromadzącymi dane w celu ich analizy oraz reakcji na zaistniałe zdarzenia. W tym miejscu zaczyna się rola firm, takich jak Emitel, które potrafią dostarczyć odpowiednie rozwiązania. Nasza spółka już dzisiaj pretenduje do grona liderów w zakresie rozwoju rozwiązań inteligentnych miast – powiedział laureat, Andrzej Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel.

Więcej informacji o przyznanych nagrodach na stronie:

https://pracodawcyrp.pl/wydarzenia/wektory-2018-rozdane

źródło: materiały prasowe

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas