Menu
A+ A A-

W Warszawie odbędzie się światowy kongres kobiet w technologiach Wyróżniony

W Warszawie odbędzie się światowy  kongres kobiet w technologiach fot. Pixabay

„Perspektywy Women in Tech Summit” to największe wydarzenie w Europie dedykowane kobietom w IT i TECH.  

 Impreza umożliwi spotkanie ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet z branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji. Kongres odbędzie się w dniach 27 i 28 listopada w Warszawie.

Goście kongresu przyjadą m.in. z Doliny Krzemowej, Europy Środkowo-Wschodniej, Ukrainy, Białorusi, ale też z Azji Centralnej. Nie zabraknie także wielkich kobiet ze świata technologii – wystąpią one w roli keynote speakerek. Gościem specjalnym kongresu będzie Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce, zorganizowana specjalnie dla wsparcia idei Kongresu.

Podczas Women in Tech Summit będzie można posłuchać i zobaczyć ponad 100 znakomitych reprezentantek najbardziej znanych firm technologicznych.

Przyjadą m.in. Sarah Clatterbuck, szefowa inżynierów YouTube z Mountain View (Dolina Krzemowa), Sasha Mobley, inżynierka z Facebooka w Palo Alto  – autorka książki o kobietach w technologiach „Strong Woman Trap”. Będzie to także okazja, żeby spotkać się z młodymi kobietami z wielu krajów, działającymi w branży technologicznej lub studiującymi kierunki z nią związane.

W programie znalazły się również warsztaty, sesje mentoringowe, spotkania z firmami wysokich technologii. Wszystkie są sprofilowane dla kobiet w STEM i obejmują zarówno „twarde” umiejętności, jak i życiowe porady, np. jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim.

– To będzie miejsce, gdzie studentki, profesjonalistki, badaczki, ale też przedstawicielki najwyższego kierownictwa globalnych firm z branży High-Tech będą dzielić się doświadczeniem, zdobywać wiedzę i wzajemnie się inspirować – powiedziała dr Bianka Siwińska, inicjatorka kongresu, szefowa Fundacji „Perspektywy”.

Kongres Perspektywy Women in Tech Summit odbędzie się w dniach 27-28 listopada w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.

źródło: Fundacja Edukacyjna Perspektywy, PAP

Ostatnio zmienianywtorek, 27 listopad 2018 12:18
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas