Menu
A+ A A-

Hatta - enklawa Dubaju przyciąga poszukiwaczy przygód i ekoturystów

Hatta - enklawa Dubaju przyciąga poszukiwaczy przygód i ekoturystów

Dubaj to nie tylko miejsce dla turystów preferujących wielkomiejski styl życia, ale także dla miłośników aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody.

W Hatta, śródlądowej enklawie emiratu Dubaju otwarto kolejne atrakcje dla ekoturystów. Jest to m. in. Hatta Wadi Hub - centrum sportowe oraz Hatta Drop-in czyli pierwszy w tej części Azji park zjeżdżalni i skoczni wodnych.

Enklawa Hatta jest popularnym miejscem piknikowym i wypoczynkowym w okolicach Dubaju. Oddalona jest ona o 130 km od stolicy emiratu. Okolice te często są odwiedzane przez mieszkańców Dubaju ze względu na piękne krajobrazy, znacznie odbiegające od pustynnego otoczenia oraz łagodniejszy niż w innych rejonach emiratu klimat. Jego malownicze tereny położone są w niższych partiach gór Al-Hadżar. Wśród skał znajdują się zbiorniki wodne, w których można kąpać się, a także pływać na kajakach, rowerach wodnych a także uprawiać inne sporty wodne. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają okazję rozkoszować się relaksem podczas wyprawy w skaliste góry. W Hatta znajduje się także zrekonstruowana tradycyjna wioska arabska, w której turyści mogą poznać elementy lokalnej kultury jak regionalne stroje, muzyka i taniec, a nawet zaznajomić się z tajnikami tradycyjnego rękodzieła oraz wyrobu broni.

Przygoda w Hatta Wadi Hub

Hatta Wadi Hub jest miejscem, w którym każdy miłośnik przygód i aktywnego spędzana czasu, znajdzie coś dla siebie. Turyści mogą skorzystać zarówno z oferty płatnej jak i darmowej, począwszy od coachingu i wypożyczania rowerów górskich (MTB), aż po strzelanie z procy, rzucanie toporem, łucznictwo, skoki spadochronowe, ścianki wspinaczkowe czy trampoliny dla dzieci i dorosłych. Ośrodek organizuje także spływy kajakowe oraz wycieczki po regionie.

W Hatta powstało także wyspecjalizowane centrum zorbingu dla dzieci i dorosłych – Hatta Zorbing (zorbing jest to sport, w którym uczestnik wchodzi do dużej przezroczystej kuli i będąc w środku, turla się z górki).

Dla miłośników pieszych wędrówek biuro Hatta Adventures organizuje wycieczki po malowniczych zakątkach parku narodowego. W ich trakcie turyści mogą skosztować

regionalnych produktów i potraw, sprzedawanych przez lokalnych wytwórców z Hatta.

Noclegi blisko natury

Podróżnicy, którzy chcą odpocząć od zgiełku miasta mają do dyspozycji schroniska Hatta Damani i przyczepy Hatta Sedr Trailers, położone w malowniczym otoczeniu przyrody. Hatta Damani Lodges oferuje trzy różne typy zakwaterowania, aby spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Znajdują się one w bliskim sąsiedztwie Hatta Wadi Hub, dzięki czemu wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Z kolei turyści decydujący się na nocleg w ekskluzywnych przyczepach Hatta Sedr Trailers mają do swojej dyspozycji dodatkowo jeszcze obiekt gastronomiczny, prywatny taras, miejsce na ognisko i sprzęt do grillowania. Z przyczep roztacza się niezapomniany widok na urokliwe brzegi Tamy Hatta.

Projekty przyszłości

Najnowszą atrakcją będzie Riad Hatta czyli hotel butikowy (obecnie w fazie  projektowania). Ma on dostarczyć autentycznych doznań oraz możliwości obcowania z lokalnym dziedzictwem. Dla twórców ważne jest, aby każdy gość, który zatrzyma się w hotelu poczuł sielankową, domową atmosferę miejsca. Przestronne pokoje z widokiem na wewnętrzne ogrody, prywatne małe baseny, restauracje serwujące dania lokalnej kuchni oraz spa i łaźnia turecka – to tylko kilka z hotelowych udogodnień.

Deweloper Meraas, który jest inwestuje w rozwój Hatty współpracuje z władzami Dubaju również przy kilku innych projektach. Wspólnie rewitalizują zabytkową wioskę, tak by jeszcze mocnej podkreślić lokalne dziedzictwo i tradycje oraz wesprzeć rynek lokalnych przedsiębiorców w rozwijaniu własnej działalności gospodarczej i uzyskaniu zrównoważonego źródła dochodów. Razem także opracowują plan ochrony akwenów wodnych. Główną ideą, która przyświeca realizowanym projektom jest utrzymanie środowiska przyrodniczego w stanie nienaruszonym, ochrona lokalnego ekosystemu oraz angażowanie lokalnej społeczności.

Więcej informacji o atrakcjach turystycznych w enklawie Hatta można znaleźć na stronie www.visithatta.com

                                                                                                                    

Ostatnio zmienianywtorek, 13 listopad 2018 13:39
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas