Menu
A+ A A-

Sąd Okręgowy: Śpiewak rozpowszechniał nieprawdziwe informacje Wyróżniony

Sąd Okręgowy: Śpiewak rozpowszechniał nieprawdziwe informacje fot. Wikipedia.org

Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał rację Michałowi Wąsowiczowi. Udowodniono, że Jan Śpiewak i jego komitet wyborczy rozpowszechniali nieprawdziwe informacje odnośnie tzw. "umoczenia" Wąsowicza w aferę reprywatyzacyjną. Uznano także za fałszywe informacje jakoby Wąsowicz pozwalał na nielegalne eksmisje.

Śpiewakowi nakazano sprostować dotychczasowe oskarżenia w mediach społecznościowych.

Zgodnie z wniesionym wnioskiem sąd zarządził:

  • nałożenie na Jana Śpiewaka oraz KWW Jana Spiewaka Wygra Warszawa zakazu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji
  • nakazanie sprostowania wyżej wymienionych informacji poprzez opublikowanie przez Jana śpiewaka na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter (https://twitter .com/janspiewak), a także przez Komitet Wyborczy Wyborców Jana Śpiewaka Wygra Warszawa na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter (https://twitter.com/WygraW)
  • nakazanie uczestnikowi postępowania przeproszenia Michała Wąsowicz poprzez wręczenie własnoręcznie podpisanego oświadczenia
  • zasądzenie od uczestnika postępowania na rzecz Michała Wąsowicza kosztów postępowania według norm przepisanych

W uzasadnieniu stwierdzono, że: kamienica, do której odnosił się Jan Śpiewak na konferencji, przy ul. Potrzebnej 8 nigdy nie stała się własnością m.st. Warszawy, tak więc Urząd Dzielnicy Włochy nie miał jakiegokolwiek wpływu na działania właścicieli kamienicy. Wnioskodawca zwrócił uwagę, iż działania związane z eksmisją lokatorów kamienicy przy ul. Potrzebnej 9 we Włochach i działalność tzw. czyścieli kamienic, były podejmowane przez prywatnych właścicieli kamienicy, bez wiedzy i zgody Burmistrza, który ponadto nie dysponował żadnym narzędziem prawnym pozwalającym na jakąkolwiek ingerencję.

Ostatnio zmienianypiątek, 19 październik 2018 15:46
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas