Menu
A+ A A-

Rośnie popularność Chorwacji wśród turystów

Rośnie popularność Chorwacji wśród turystów

Na koniec września w Chorwacji zrealizowano 100 milionów noclegów. Ten poziom wykorzystania bazy noclegowej osiągnięto miesiąc wcześniej niż w 2017 roku.

Zgodnie z danymi systemu eVisitor, który analizuje ruch turystyczny w sektorze komercyjnym i niekomercyjnym oraz w charterach żeglarskich, na dzień 28 września 2018 zrealizowano w Chorwacji ponad 100 milionów noclegów.

Miesięczne przyśpieszenie

W zeszłym roku liczba ta została osiągnięta miesiąc później, dokładnie 28 października. W liczbie tej ujęci są również turyści chorwaccy i wykorzystywane przez nich noclegi. Rodzimi turyści są druga co do wielkości grupą narodowa korzystającą z wypoczynku we własnym kraju co ma też swoje odzwierciedlenie w ilości wykorzystanych noclegów.

Tegoroczny rezultat potwierdza, że Chorwacja nadal zajmuje pozycję popularnej i poszukiwanej destynacji turystycznej na rynku międzynarodowym.

Komentarze turystycznych władz

„W tygodniu, w którym świętujemy Światowy Dzień Turystyki możemy pochwalić się osiągnięciem 100 milionów noclegów czyli miesiąc wcześniej niż w roku 2017. Jest to dodatkowe potwierdzenie, że rozwijamy turystykę całoroczną ze wzmożonym ruchem turystycznym poza sezonem letnim. Jak ważna jest turystyka dla gospodarki państwa potwierdzamy również pakietem ustaw, dzięki którym zostanie ona zreformowana zgodnie z wymogami nowoczesnych trendów rynkowych. Będziemy o tym mówić również w czasie Dni Chorwackiej Turystyki na wyspie Hvar pod koniec października podczas posiedzenia Rządu poświęconemu rezultatom osiągniętym w turystyce, z których niewątpliwie najbardziej cieszą te ekonomiczne” powiedział Minister Turystyki Gari Cappelli.

„Wszyscy pracownicy sektora turystycznego są bardzo zadowoleni z dotychczasowych wskaźników ruchu turystycznego. Potwierdzają one, że udało nam się zachować pozytywne trendy. Niektóre z kluczowych działań, które pozwoliły osiągnąć pozytywne rezultaty wiązały się ze wzmocnieniem promocji, realizacją kreatywnych kampanii marketingowych, zwiększeniem liczby połączeń lotniczych. Położyliśmy także nacisk na wzmocnienie oferty turystycznej w przed i po sezonie” powiedział dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić, dodając, ze zrealizowane 100 milionów noclegów już we wrześniu daje bodziec do dalszych działań i wkładu w pozycjonowanie Chorwacji jako atrakcyjnej i różnorodnej całorocznej destynacji turystycznej.

Dubrownik na topie

W chorwackim roku turystycznym dotychczas zrealizowano około 18 mln przyjazdów i ponad 100 mln noclegów, co w odniesieniu do roku 2017 pokazuje wzrost o 6% w przyjazdach i 4% w noclegach. Największa liczba gości przyjeżdża z Niemiec, Chorwacji, Słowenii, Austrii, Polski i Czech. Najwięcej noclegów zrealizowano w Dubrowniku, Rovinju, Poreču, Medulinie i Splicie.

źródło: materiały prasowe

                                                                                                    

                                                                                                                 

Ostatnio zmienianyśroda, 10 październik 2018 11:48
Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas