Menu
A+ A A-

Siły Lotnicze U.S.A wybrały MH-139 Wyróżniony

Siły Lotnicze U.S.A wybrały MH-139 fot. Boeing

Siły Lotnicze U.S.A, wybierają MH-139 - oparty o śmigłowiec klasy światowej AW139 Grupy Leonardo - dla misji w zakresie ochrony interkontynentalnych pocisków balistycznych oraz transportu rządowego i sił bezpieczeństwa.

  • Program MH-139 oferowany przez firmę Boeing będącą głównym wykonawcą, ma wartość 2,4 miliarda dolarów i obejmuje maksymalnie 84 śmigłowce, urządzenia szkoleniowe oraz powiązany sprzęt wsparcia z datą wstępnej gotowości określoną na rok 2021
  • Profumo: “Taki wynik to najlepszy dowód na to że Grupa Leonardo jest w stanie spełniać nawet najsurowsze wymogi dużych klientów i potwierdzenie faktu, że Spółka jest uznawana za mocnego, wiarygodnego partnera wnoszącego od dawna znaczny wkład w przemysł U.S.A.”
  • Budowana w Filadelfii maszyna będzie użytkowana przez Siły Powietrzne U.S.A. i zastąpi ich flotę śmigłowców UH-1N zapewniając nowoczesne technologie, wysokie osiągi oraz oszczędności rzędu 1 miliarda dolarów w kosztach zakupu i całego cyklu życiowego floty
  • Ponad 900 maszyn AW139 znajduje się już w służbie ponad 270 rządów, armii oraz firm na całym świecie, w tym 260 zostało zmontowanych i dostarczonych z zakładów w Filadelfii

 

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych (USAF) wybrały śmigłowiec MH-139, oparty o model AW139 Grupy Leonardo i oferowany przez firmę Boeing jako głównego wykonawcę, jako maszynę mająca zastąpić flotę śmigłowców UH-1N “Huey”. Wybrany dzisiaj program ma wartość 2,4 miliarda dolarów i opiewa maksymalnie na 84 helikoptery, urządzenia szkoleniowe i powiązany sprzęt wsparcia. Osiągnięcie wstępnej zdolności operacyjnej jest zaplanowane na rok 2021 a maszyna przejmie rolę ochrony krajowych baz interkontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM) a także transportu członków rządu U.S.A. oraz sił bezpieczeństwa.

Alessandro Profumo, Dyrektor Generalny Grupy Leonardo, stwierdził: Jesteśmy niezwykle dumni z tego znakomitego rezultatu. Najważniejsi klienci nadal polegają na Grupie Leonardo jeśli chodzi o spełnianie najsurowszych wymogów, takich jak ochrona baz pocisków czy transport personelu rządowego i sił specjalnych. Ten wybór wynik to także potwierdzenie faktu, że Spółka jest uznawana za mocnego, wiarygodnego partnera wnoszącego od dawna znaczny wkład w przemysł U.S.A.

MH-139 wykorzystuje wiodącą na rynku platformę AW139 Grupy Leonardo; AW 139 to nowoczesny - a nie rozwojowy - wielozadaniowy śmigłowiec będący w służbie na całym świecie, który już wykazał swoje zdolności w ochranianiu krytycznej infrastruktury oraz transporcie przedstawicieli armii i rządów w różnych krajach.

Gian Piero Cutillo, Dyrektor Zarządzający w Leonardo Helicopters, powiedział: “Dzisiejsze ogłoszenie wyników wyboru to mocny dowodów uznania dla światowej jakości oraz konkurencyjności naszego produktu i naszej zdolności do zaspakajania najbardziej wymagających potrzeb wiodących klientów.”

MH-139 to maszyna o właściwych rozmiarach do powierzonych mu misji, i przekracza wymogi Sił Powietrznych U.S.A. w zakresie szybkości, ładunku użytecznego, uzbrojenia oraz przeżywalności dla ochrony baz ICBM i nadaje się idealnie do transportu VIP-ów. Model ma nowoczesną konstrukcję oraz najlepszy poziom przystępności cenowej zapewniając oszczędności rzędu 1 miliarda dolarów w kosztach zakupu i całego cyklu życiowego floty. AW139 jest składany w zakładach Leonardo w północno-wschodniej Filadelfii, a dodatkowe komponenty będą integrowane w wojskowej wersji MH-139 w zakładach Boeing Filadelfia w Ridley Township, Pa.

William Hunt, Dyrektor Generalny w AgustaWestland Philadelphia Corporation, stwierdził: “Jesteśmy szczęśliwi, że Siły Powietrze U.S.A. wybrały nasz zespół dla dostarczania nowej floty budowanych w Filadelfii MH-139. Nasze Siły Powietrzne zasługują na najlepsze narzędzia; to jest właściwy helikopter dla ich misji. Ponad 125 milionów dolarów zainwestowanych przez Leonardo  zakłady w Filadelfii pokazują, że jesteśmy w pełni przygotowani do realizacji tego kontraktu. Nie możemy się doczekać współpracy z firmą Boeing w ramach tego programu i zobowiązujemy się spełnić oczekiwania głównego wykonawcy, Rządu U.S.A. oraz podatników.”

Będący najbardziej udanym programem śmigłowcowym w ciągu ostatnich 15 lat, AW139 ustanowił nowe standardy dzięki zaawansowanej technologii oraz wysokim osiągom, niezawodności, bezpieczeństwu, wszechstronności oraz przestrzeni kabinowej. AW139 to idealne rozwiązanie dla działań w trudnych środowiskach i surowych warunkach pogodowych. Nowoczesna awionika redukuje obciążenie załogi pracą, pozwalając pilotowi skoncentrować się na misji. Ponad 270 rządów, armii oraz firm z całego świata zamówiło prawie 1100 sztuk AW139, potwierdzając pozycję tego modelu jako najlepiej sprzedającej się maszyny powietrznej w swojej kategorii a ponad 900 egzemplarzy śmigłowca znajduje się już w służbie i ma wylatane powyżej 2 milionów godzin. Ponad 260 sztuk helikoptera zostało zmontowanych i dostarczonych z zakładów w Filadelfii. AW139 jest zdolny do realizacji szerokiej gamy zadań, włączywszy w to misje rządowe, ratownictwa medycznego, poszukiwawczo-ratownicze, patrolowe, w zakresie bezpieczeństwa narodowego oraz transportu. Wiele spośród maszyn AW139 będących obecnie w służbie w U.S.A. realizuje zadania w zakresie porządku publicznego i służby publicznej w stanach Maryland, New Jersey oraz Kalifornia.

źródło: Materiały Prasowe

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas