Menu
A+ A A-

Liczba Polaków korzystających z klubów fitness wzrosła Wyróżniony

Liczba Polaków korzystających z klubów fitness wzrosła fot. Pexels.com

Liczba osób korzystających z oferty klubów fitness w Polsce wzrosła do 2,91 mln na koniec 2017 r. z 2,84 mln na koniec 2016 r., wynika z raportu „The European Health &Fitness Market 2018" przygotowanego przez firmę Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive. 

"Wskaźnik penetracji pokazujący relację liczby klubowiczów do liczby ludności danego kraju pokazuje, że na pierwszych miejscach w Europie znajdują się kraje skandynawskie (ponad 19%) oraz Holandia (17%) Z kolei najniższy dotyczy Rosji i Turcji (odpowiednio 2% i 2,4%). W Polsce wskaźnik penetracji oscyluje na poziomie 7,7%, co plasuje nas bardzo blisko średniej dla całej Europy (7,6%)" - czytamy w komunikacie. 

Badanie wykazało, że karty upoważniające do korzystania z obiektów sportowo-rekreacyjnych przekazywane przez pracodawców w ramach pozapłacowych świadczeń motywacyjnych ma ponad 1 mln Polaków.

Według Polskiego Związku Pracodawców Fitness, stosunek karnetów sprzedawanych bezpośrednio przez kluby fitness do tych sprzedawanych przez operatorów kart wynosi dwa do jednego.

"Prognozy wskazują, że zwyżkowy trend w branży fitness się utrzyma i w ciągu pięciu lat z oferty klubów będzie już korzystać 4 mln Polaków" - podano także.

Powrót na górę

Mapa strony

Biznesciti.com

O biznesie

Przydatne linki

O nas